~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [Wiedźmin] [mM] Cyklamen - gwiazdka dla Olgie [GzR/TM]

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Brethil
Skryba
Skryba
Brethil


Female Skąd : Festung Breslau
Liczba postów : 33
Rejestracja : 27/10/2016

[Wiedźmin] [mM] Cyklamen - gwiazdka dla Olgie [GzR/TM] Empty
PisanieTemat: [Wiedźmin] [mM] Cyklamen - gwiazdka dla Olgie [GzR/TM]   [Wiedźmin] [mM] Cyklamen - gwiazdka dla Olgie [GzR/TM] EmptySob 24 Gru 2016, 16:45

Fandom: Saga o wiedźminie
Autor: Brethil
Beta:Brak
Paring: Geralt z Rivii/Triss Merigold Bohater: Geralt, Triss, wspomniana Yennefer
Ostrzeżenia: Brak, no chyba, że nie znasz sagi o wiedźminie, to wtedy wszystko jest spojlerem.
N/A: Gwiazdka dla Olgie, najlepsza jaką byłam wstanie napisać.
Kolejna miniaturka, drugie podejście do Geralta. I pierwsze do Triss. I chyba naprawdę nie umiem w ten paring.
Wyszło, jak wyszło, kajam się i biję w piersi.
Wesołych Świąt!



Cyklamen


Triss nigdy nie podejrzewała Geralta o romantyczne gesty. Owszem, był miły, czuły i dobry, ale romantyzm raczej nie jest domeną mężczyzn w ogóle, o wiedźminach nie wspominając.

Dlatego widok nakrytego białym obrusem, sowicie zastawionego i dyskretnie oświetlonego stołu mocno ją zaskoczył. Uradował. Wzruszył. To było więcej niż zabranie jej do najlepszego lokalu w mieście, to było... przygotowane osobiście.

Nawet jeśli potrawy gotował ktoś inny, a musiało tak być, sądząc z ich wykwintności, to w niczym nie ujmowało uroku całej sytuacji. Nie zmieniało faktu, że Geraltowi... się chciało. Wyjść z inicjatywą. Yenna chyba zgłupiała, że porzuciła kogoś takiego...

Rzeczony ktoś właśnie wchodził do jadalni. Ubrany, jak na siebie, niezwykle elegancko, z bukietem.

Bukietem cyklamen.

Bukietem cholernych cyklamen!

Triss zmartwiała. Przecież każdy inteligentny człowiek wiedział, co oznacza podarowanie cyklamen. Gerat był inteligentny, mieszkał z Yennefer przez tyle czasu, na pewno nauczył się czegoś więcej, ponad jedzenie kurczaka nożem i widelcem. Na pewno, a to znaczy...

Nie ma brzydszego widoku niż płacząca czarodziejka, ale mimo to Triss poczuła wilgoć pod powiekami. I to nie ze wzruszenia, ale przejmującego smutku, chwytającego za serce i dławiącego w gardle.

A więc mimo wszystkiego, co dla niego zrobiła, zamierzał ją porzucić? I ta kolacja, pierwsza tego typu, okaże się ostatnią?

Coś z tych myśli musiało znaleźć odbicie w wyrazie twarzy, bo wiedźmin stropił się wyraźnie.

- Wszystko w porządku, Triss? - głos był pełen niepokoju i niepewności, zupełnie jakby nie wiedział, o co chodzi. - Boli Cię coś? - jedyne, co wybrzmiewało to troska, bez śladu fałszu.

Czarodziejka odwróciła twarz i gwałtownym ruchem otarła oczy. Nie będzie płakać, nie będzie prosić, wysłucha, co wiedźmin ma jej do powiedzenia, a potem zażąda, aby spakował się i wyszedł. Łzy popłyną, gdy już zostanie sama.

***

Przy drugim daniu okazało się, że czarodziejka kompletnie się myliła. Geralt nie tylko ani słowem nie nawiązał do podarowanych jej kwiatów, ale jeszcze dołożył do nich przepiękne szmaragdowe kolczyki i pasującą do nich bransoletkę. Czegoś takiego nie daje się kobiecie, którą chce się porzucić.

Dlatego z deseru zrezygnowali.

***

„Muszę wyedukować Geralta w kwestii mowy kwiatów, bo gotowy mnie przyprawić o zawał serca.” pomyślała sennie Triss, kiedy po wszystkim leżała w ciemności, wsłuchana w oddech i rytm serca kochanka. „Aż dziw, że Yennefer tego nie zrobiła...”




Spojler

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Fairy tales do not tell children that dragons exist. Children already know that dragons exist. Fairy tales tell children that dragons can be killed.
[Chesterton]


Ostatnio zmieniony przez Brethil dnia Sob 31 Gru 2016, 18:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Konto Nieaktywne
Stenograf
Stenograf



Female Liczba postów : 348
Rejestracja : 03/01/2016

[Wiedźmin] [mM] Cyklamen - gwiazdka dla Olgie [GzR/TM] Empty
PisanieTemat: Re: [Wiedźmin] [mM] Cyklamen - gwiazdka dla Olgie [GzR/TM]   [Wiedźmin] [mM] Cyklamen - gwiazdka dla Olgie [GzR/TM] EmptyPon 26 Gru 2016, 03:03

Dziękuję za prezent, jest naprawdę bardzo udany.

Jestem zdecydowaną zwolenniczką Triss. Yen ma swoje zalety, jest świetną postacią, ale jej związek z Geraltem jest po prostu toksyczny i nie lubię ich razem.

Jeśli chodzi o cyklameny, to brawo, własnie udało Ci się czegoś mnie nauczyć :S

Jestem szczerze zachwycona.

Pozdrawiam i życzę weny.
Powrót do góry Go down
Brethil
Skryba
Skryba
Brethil


Female Skąd : Festung Breslau
Liczba postów : 33
Rejestracja : 27/10/2016

[Wiedźmin] [mM] Cyklamen - gwiazdka dla Olgie [GzR/TM] Empty
PisanieTemat: Re: [Wiedźmin] [mM] Cyklamen - gwiazdka dla Olgie [GzR/TM]   [Wiedźmin] [mM] Cyklamen - gwiazdka dla Olgie [GzR/TM] EmptyPon 26 Gru 2016, 09:36

Cieszę się, że prezent trafiony, to zawsze miła wiadomość Smile

A co do mowy kwiatów - uważam, że jej używanie czy w fickach, czy w larpach (co już kiedyś robiłam), czy po prostu jest... ciekawe. Uroczo staroświeckie, ale warto wiedzieć coś więcej niż czerwona róża=miłość, żeby niechcący nie popełnić takiej gafy jak Geralt Wink

Cóż, ja jestem do bólu kanoniczna, więc Geralt/Yen, ale Triss też ma swoje zalety, nie przeczę.
Chociaż bałam się, że nie uda mi się ich napisać.

Pozdrawiam

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Fairy tales do not tell children that dragons exist. Children already know that dragons exist. Fairy tales tell children that dragons can be killed.
[Chesterton]
Powrót do góry Go down
Yuri-Onna
Skryba
Skryba
Yuri-Onna


Female Wiek : 32
Skąd : Zamek Amber
Liczba postów : 18
Rejestracja : 14/04/2020

[Wiedźmin] [mM] Cyklamen - gwiazdka dla Olgie [GzR/TM] Empty
PisanieTemat: Re: [Wiedźmin] [mM] Cyklamen - gwiazdka dla Olgie [GzR/TM]   [Wiedźmin] [mM] Cyklamen - gwiazdka dla Olgie [GzR/TM] EmptyWto 14 Kwi 2020, 21:15

Plusik za jeden z nielicznych hetero pairingów, które szczerze lubię. Grając w Wieśka 3 robiłam co się dało, by on się spełnił i byłam zadowolona z finału. Yen mi do niczego potrzebna nie była, mam już w domu jedną lodówkę Smile
Pomyłka, wbrew pozorom, wcale nie taka znowu zaskakująca, pamiętam, że ja sama wielu tego typu rzeczy dowiadywałam się w sumie dość późno i przy okazji, więc Gerlatowi bym wybaczyła.
I w sumie jedno mi tu zgrzyta - to przekonanie rudej o braku romantyzmu u Gerlata. Przecież ten facet to wyjątkowo romantyczna postać. Acz na swój szczególny sposób Smile

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

"To fighting men, to women at home waiting
To fighting girls, to all the boys that they love
To dying girls, to all of their women
To all our loved ones peace we will protect"
Matildzie Ajan, porucznik sił Federacji Ziemskiej, poległej na polu chwały 6 października 0079.
Powrót do góry Go down
https://archiveofourown.org/users/Yuri_Onna/pseuds/Yuri_Onna
Sponsored content





[Wiedźmin] [mM] Cyklamen - gwiazdka dla Olgie [GzR/TM] Empty
PisanieTemat: Re: [Wiedźmin] [mM] Cyklamen - gwiazdka dla Olgie [GzR/TM]   [Wiedźmin] [mM] Cyklamen - gwiazdka dla Olgie [GzR/TM] Empty

Powrót do góry Go down
 
[Wiedźmin] [mM] Cyklamen - gwiazdka dla Olgie [GzR/TM]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [HP] [mM] Wyjątkowy - gwiazdka dla Jeanne
» [Wiedźmin] [mM] Cesarzowa
» [Wiedźmin] [D] Róża
» [Wiedźmin] [Filk] Biała Rayla

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Ogólne :: +12-
Skocz do: