~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [OUAT][T][D] Seria drabble [2/58] [Belle/Rumplestiltskin]

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Wężowisko.
Jr Mod
Wężowisko.


Female Skąd : Międzypiekle
Liczba postów : 63
Rejestracja : 18/11/2018

[OUAT][T][D] Seria drabble [2/58] [Belle/Rumplestiltskin] Empty
PisanieTemat: [OUAT][T][D] Seria drabble [2/58] [Belle/Rumplestiltskin]   [OUAT][T][D] Seria drabble [2/58] [Belle/Rumplestiltskin] EmptyPon 24 Gru 2018, 03:09

Fandom: Once Upon A Time
Oryginalny tytuł i link do tekstu: Drabble Collection (1)
Autor:  Leni
Tłumacz: Wężowisko w składzie: Fantasmagoria, Myst, Wirwanna, Izzie, Jeanne, Rasp, Saraknya, Fia., Lobo
Beta: Fantasmagoria. & Wirka.
Zgoda: Czekamy
Pairing: Zależy od drabble
Gatunek: Zależy od drabble
Ostrzeżenia: Jeśli będą jakieś potrzebne, będą przed konkretnym drabble
N/T: To było 4 lata temu, większe tło historyczne można przeczytać w naszej kolekcji snarry, jak kogoś to ciekawi. Ogólnie, seria zawiera 150 drabble i chyba wszystkie mamy przetłumaczone (może kilku nam brakuje z jakichś dziwnych fandomów - jeszcze to sprawdzimy). Postanowiliśmy podzielić je jednakże na sekcje fandomowe, żeby ułatwić wam czytanie - żebyście nie musieli grzebać we wszystkich 150, żeby wyłowić coś dla siebie. Ogólnie, seria, jak to serie mają w zwyczaju, jest nieróżnorodnie dobra, ale ogólnie w naszych oczach wypada lepiej niż Kolekcja - sami to oceńcie. Jeśli ktoś chce pomóc nam z czymkolwiek w związku z tym (beta, dotłumaczenie tego, czego jeszcze nie mamy) - zapraszamy!

Lista wszystkich fandomów biorących udział (wraz z linkami, jeśli coś jest pokolorowane i pogrubione):

+ Aladdin (Disney)
+ Beauty and the Beast (Disney)
+ Black Jewels Series
+ Blood Ties (books)
+ Blood+
+ Big Bang Theory
+ Bones
+ Bridgerton Series
+ Buffy the Vampire Slayer
+ Dexter
+ Firefly
+ Frozen
+ FullMetal Alchemist
+ Glee!
+ Gone With The Wind
+ Harry Potter
+ Highlander
+ Labyrinth
+ MCU
+ Mercy Thompson
+ Much Ado About Nothing
+  Once Upon A Time
+ Phineas & Ferb
+ Pirates of the Caribbean
+ Repo! The Genetic Opera
+ Sherlock (BBC)
+ Supernatural
+ The A-Team
+ The Addams Family
+ The Little Mermaid
+ The Pretender
+ Tudors
+ Ugly Betty
+ Veronica Mars
+ X-Men (movies)


Ostatnio zmieniony przez Wężowisko. dnia Sob 29 Gru 2018, 09:55, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry Go down
Wężowisko.
Jr Mod
Wężowisko.


Female Skąd : Międzypiekle
Liczba postów : 63
Rejestracja : 18/11/2018

[OUAT][T][D] Seria drabble [2/58] [Belle/Rumplestiltskin] Empty
PisanieTemat: Re: [OUAT][T][D] Seria drabble [2/58] [Belle/Rumplestiltskin]   [OUAT][T][D] Seria drabble [2/58] [Belle/Rumplestiltskin] EmptyPon 24 Gru 2018, 03:10

6. OUAT
- Belle (przed klątwą)


Przez kilka tygodni Belle zmuszała się do zachowywania rozkładu dnia, który przypominał jej wcześniejsze życie.

Ale Zamek Mrocznego zdawał się spiskować przeciw niej, oślepiając ją ogniami w kominkach i świecami w nocy lub oferując ciszę i ciemność, gdy spała. Gwałtowne zmiany w zachowaniu pana twierdzy również nie pomagały.

Szybko nauczyła się, aby zostawić najtrudniejsze prace na chłodne wieczory oraz spać w cieple późnych poranków. Odkryła, że może zatracić się w ekscytującej powieści i nikt jej za to nie beształ, ani nie przekonywał, by skupiła się na obowiązkach.

To nie było właściwie, ale czuła się wreszcie… Wolna.
Powrót do góry Go down
Wężowisko.
Jr Mod
Wężowisko.


Female Skąd : Międzypiekle
Liczba postów : 63
Rejestracja : 18/11/2018

[OUAT][T][D] Seria drabble [2/58] [Belle/Rumplestiltskin] Empty
PisanieTemat: Re: [OUAT][T][D] Seria drabble [2/58] [Belle/Rumplestiltskin]   [OUAT][T][D] Seria drabble [2/58] [Belle/Rumplestiltskin] EmptyPią 28 Gru 2018, 23:43

7. OUAT - Belle (przed klątwą)

Belle obudził ból twarzy, który oznaczał, że znów zasnęła na książce i będzie mieć odciski od twardej oprawy. Jęknęła, zdając sobie sprawę, że zaczerwienienie nie zniknie całkowicie przed poranną herbatą z Mrocznym. Z pewnością będzie dokuczał jej, że pozwoliła wciągnąć się fabule, pozbawiając się tym samym - znowu - wielu godzin snu.

Pora była jeszcze bardzo wczesna, słońce ledwo wychyliło się zza horyzontu, a Belle siedziała w łóżku i planowała, jak ukryć przed pracodawcą swoją słabość. W przypadku Rumpelstiltskina zawsze lepiej było planować.

Ach, tak. Ubrania chłopca.

Skrywała się za nimi jakaś historia i poruszenie tego tematu powinno dostatecznie odwrócić jego uwagę.
Powrót do góry Go down
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[OUAT][T][D] Seria drabble [2/58] [Belle/Rumplestiltskin] Empty
PisanieTemat: Re: [OUAT][T][D] Seria drabble [2/58] [Belle/Rumplestiltskin]   [OUAT][T][D] Seria drabble [2/58] [Belle/Rumplestiltskin] EmptySob 29 Gru 2018, 01:07

A co mi tam, pacam miejsce na komentarz, ale nie wiem, na jak długo. Dwa, trzy dni?


EDIT:

Drugi obpacany tekst poczeka, najpierw skrobnę coś tutaj ;P


Once Upon a Time to taki serial, nie? XD Nie znam tego, znajoma kiedyś oglądała i się chyba zachwycała, sądząc po jej ówczesnych postach na fb, ale do mnie to jakoś nie przemówiło, stąd kompletny brak znajomości kontekstu, pełni historii. Ale skoro w treści jest o książkach, to ja bardzo chętnie te swoje trzy knuty własnej opinii w komentarzu dorzucę. Bo to mi wygląda na Bellę z Pięknej i Bestii, prawda? No, to jestem w domu.


Belle, jak sugeruje pierwszy tekst, mieszka w Zamku i każdego dnia ma do zrobienia sporo rzeczy. To przypomina jej życie poza zamkiem, gdzie także co rano musiała zająć się sprawunkami. Różnica, która ją początkowo wyprowadza z równowagi, polega na tym, że w Zamku może realizować plan kiedy tylko ma na to ochotę. Póki zadania zostają wykonane, nikt i nic jej nie ogranicza i nie kontroluje. To daje jej coś, czego nie miała nigdy wcześniej - władzę nad swoim życiem, nad czasem wolnym, nad zagłębianiem się w swoje pasje.
To bardzo kuszące, wiedzieć, że jak już się popełni te wszystkie nieraz nudne zadania i obowiązki, można będzie godzinami leżeć i czytać i nikt nas za to nie skrytykuje, i ja sama marzyłabym o takim życiu. No ale mnie już chyba dorosłość dopada, bo tak z głębin zdrowego rozsądku, który gdzieś mi w głowie chlupocze, pytam - ile tak można? xD


Drugi tekst nieco kontrastuje z pierwszym. Okazuje się, że zbyt długie czytanie, zasypianie nad dozwoloną przecież lekturą, budzi rozbawienie i kpiny w Mrocznym. Czyli... Możesz robić to, co kochasz, ale uważaj, bo gdy będę miał ochotę, będę sobie z ciebie za to drwił. Szału bym dostała! Belle ma na Mrocznego swoją metodę - pogawędkę o modzie. Dla niej to pewnie ogromna strata czasu, ale jeśli to odwróci jego uwagę, ona zdecyduje się na takie głupoty, by mieć później spokój i, jak sądzę, czas na czytanie xD Draco z ff często ma szajbę na punkcie mody, i od razu mi się to przypomniało, choć poza tym nie widzę żadnych cech wspólnych. Ale HP jest mi tak bliski, że widzę nawiązania dosłownie wszędzie Very Happy

Technicznie ładnie, bardzo dobre tłumaczenie. Nie sądzę, bym mogła się przy tych tekstach czuć swobodnie, skoro nie mogę się odnieść do oryginału, ale te drabble były całkiem sympatyczne.
Pozdrawiam, Salomanka
(która codziennie od 1. grudnia błąka się po forum xD)
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[OUAT][T][D] Seria drabble [2/58] [Belle/Rumplestiltskin] Empty
PisanieTemat: Re: [OUAT][T][D] Seria drabble [2/58] [Belle/Rumplestiltskin]   [OUAT][T][D] Seria drabble [2/58] [Belle/Rumplestiltskin] Empty

Powrót do góry Go down
 
[OUAT][T][D] Seria drabble [2/58] [Belle/Rumplestiltskin]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [OUAT][T][mM] Najbardziej przerażający dźwięk na świecie [Belle/Rumpel]
» [HP][T][D] Seria drabble [1/5]
» [MT][T][D] Seria drabble [1/5] [MT/JH]
» [Sherlock BBC][T][D] Seria drabble [1/3] [MH/JW][SH/JW]
» [BtVS][T][D] Seria drabble [2/16]

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Serial & Film & Adaptacje :: Ogólne :: +12-
Skocz do: