IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 
 

 Regulamin kategorii: Wonderland

Go down 
AutorWiadomość
Fantasmagoria.
Admin
Admin
avatar

Female Wiek : 23
Skąd : Poznań
Liczba postów : 508
Rejestracja : 21/12/2014

PisanieTemat: Regulamin kategorii: Wonderland   Nie Gru 21 2014, 17:06
Rozdział I

Postanowienia ogólne§1


1. Kategoria o nazwie “Wonderland” to inaczej dział dla offtopu, spamu i tym podobnych.

2. Dział ten został stworzony z myślą o wszystkim tym, czego użytkownik może szukać w niekoniecznie literackim pojęciu forum, ale także tym rozrywkowym.

3. Moderacją tego działu zajmuje się ogół moderatorów ze wszystkich działów, a także admini, więc do każdego z nich można zwrócić się ze swymi wątpliwościami, problemami, prośbami etc.

Rozdział II

Krótki opis poszczególnych for i zasad w nich panujących


§2


1. Kluby powstały z myślą klubów fandomowych, a nie np. wielbicieli kotów, psów czy nawet koni. Także kluby pairingowe powinny być organizowane wewnątrz działania klubu fandomowego.

2. Kluby są dla użytkowników, stworzone po to, by zrzeszać ludzi, którzy mają szczególne preferencje odnośnie fandomów lub szczególnych połączeń multifandomowych. Zrzeszając ich, admini mają nadzieję na to, iż kluby wezmą na siebie część odpowiedzialności za rozwój danego fandomu/crossovera/fuzji na forum.

3. Minimalna liczba tekstów wymagana do założenia klubu danego fandomu wynosi 50 tekstów. W uzasadnionych przypadkach (np. długie serie tekstów do jednego fandomu) Administracja ma prawo obniżyć ten próg.

4. Klub może założyć każdy użytkownik forum poza użytkownikami z Czarnej Listy, jednakże nie mogą istnieć dwa oddzielne kluby tego samego fandomu, np. Klub Marvela i Klub Marvela 2.0.*

5. Użytkownik przed założeniem klubu musi zgłosić chęć jego założenia Administracji i uzyskać zgodę.  

6. Każdy z klubów musi posiadać swojego głównego Reprezentanta - samozwańczego lub wybranego - musi posiadać kogoś do kogo Administracja będzie się zwracać o pomoc lub radę w trakcie jakichś akcji/konkursów związanych z ich klubem. Pierwszym Reprezentantem z automatu zostaje jego założyciel. Reprezentanci mogą się oczywiście zmieniać - tak często, jak dany klub sobie tego zażyczy, jednakże o każdej takowej zmianie należy powiadomić któregoś z Adminów. Zasady zmiany/wybrów Reprezentanta określa Założyciel klubu.

7. Każdy klub sam sobie ustala rytuał inicjacyjny. Administracji nie obchodzi, czy będzie to coś w stylu: “napisz pięć komentarzy do tekstów Marvela, to wtedy cię przyjmiemy”, czy “nagraj mi audiofika porno z IronManem i jego zbroją”. Raz ustalony rytuał jednak (przez założycieli klubu) nie powinien zostawać drastycznie zmieniony bez żadnych podstaw, na zasadzie: “bo tak”, jako że to powoduje pewną dyskryminację użytkowników dołączających do klubów później**.

8. Nie ma maksymalnej ani minimalnej ilości członków w klubie.

9. Jeden user może należeć do kilku klubów jednocześnie - jeśli chce, to nawet do wszystkich. Należy jednak pamiętać, że jeżeli już należysz do jakiegoś, wypadałoby coś dla niego robić: czy to komentować teksty pod jego patronatem, czy je pisać, robić grafiki, brać udział w akcjach/konkursach, czy chociażby wspierać w pomysłach resztę współ-klubowiczów.

10. Klub, w którym w przeciągu 3 miesięcy nie pojawi się żaden nowy, sensowny i merytoryczny post dostaje “ostrzeżenie” od Administracji tudzież Moderacji. Dostanie “ostrzeżenia” jest równoznaczne z tym, iż klub ma dwa tygodnie na spowodowanie choć minimalnej aktywności swoich członków - jeśli mu się to nie uda, Administracja w przeciągu następnego tygodnia zamyka temat z klubem.

11. Klub może zostać reaktywowany po zamknięciu przez Administrację, jeśli jego członkowie sumiennie zapewnią większą aktywność niż poprzednio, jednakże należy pamiętać, iż jeden klub może zostać reaktywowany w przeciągu roku tylko raz.

§3

1. “Gry i zabawy” to podforum, które powstało z myślą o tym, by użytkownicy mieli miejsce, w którym mogliby bawić się, spamować, grać z innymi użytkownikami bez szczególnego nadzoru administracji i moderacji.

2. “Gry i zabawy” nie wykluczają żadnego rodzaju zabaw, czy też gier - wszystko zależy od użytkowników. Żadna gra czy zabawa nie może jednak naruszać postanowień Regulaminu głównego.

3. Prosi się o sprawdzanie, czy zaproponowana przez użytkownika gra tudzież zabawa nie istnieje już na forum: nie ma potrzeby zakładania pięciu tematów z - na przykład - “skojarzeniami”.


§4


1. Reklamy to podforum poświęcone reklamom w danych kategoriach:

a) Wydarzeń  
b) Stron, blogów, for...
c) Inne

2. Reklamy "Wydarzeń" odnoszą się do promowania różnych wydarzeń niezwiązanych z akcjami, czy konkursami forum Imaginarium, czyli np. reklama zlotu/zjazdu, czy reklama wydarzenia na forum będącego partnerem forum literackiego Imaginarium.

3. Reklamy "Stron, blogów, for..." odnoszą się do promowania przez danych użytkowników wszelakich ciekawych ich zdaniem stron internetowych, które odwiedzają, blogów które czytują/przeglądają, czy for, na których bywają.

a) Z zastrzeżeniem, że reklama danego forum nie może być reklamą forum literackiego, poza:

- for bardzo okrojonych tematycznie, starannie wyselekcjonowanych, innymi słowy - for poświęconych literaturze tylko z danego pairingu

- reklamą forum będącego partnerem forum literackiego Imaginarium

b) Na obie z powyższych opcji reklamy danych for potrzebna jest zgoda obu Administratorek.

4. Reklamy "Inne" odnoszą się do każdej innej promocji nie wymienionej wyżej, czyli na przykład mogą to być reklamy konkretnych opowiadań, czy też swoich prac (np. handmade).

5. Wszelakie "sprytne" przemycanie reklamy innego forum literackiego pod pozorem reklamy czego innego będzie surowo karane, mianowicie: użytkownik dopuszczający się takiego czynu dostanie upomnienie i bana na okres do 2 tygodni. Jeśli sytuacja się powtórzy, użytkownik zostanie z miejsca wpisany na Czarną Listę bez możliwości powrócenia do statusu "zwykłego" użytkownika.

Rozdział III

Postanowienia końcowe§6


1. Twórcą niniejszego regulaminu są Administratorki forum literackiego Imaginarium, które zastrzegają sobie możliwość zmian w jego treści pod warunkiem, iż poinformują o tym wszystkich użytkowników forum.

2. Wchodzenie w dział “Wonderland” i udzielanie się w nim jest równoznaczne z akceptacją tegoż regulaminu. Każdy user zobowiązany jest go przestrzegać. Nieznajomość go nie zwalnia użytkownika z przestrzegania jego postanowień.
Powrót do góry Go down
http://imaginarium.forumpolish.com
 
Regulamin kategorii: Wonderland
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Regulamin Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart
» Regulamin Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart
» Łowcy Wampirów
» Regulamin forum
» Regulamin Forum i Gry

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: REGULAMINY :: Regulaminy Główne-
Skocz do: