IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 
 

 Regulamin kategorii: Pojedynki

Go down 
AutorWiadomość
Fantasmagoria.
Admin
Admin
avatar

Female Wiek : 23
Skąd : Poznań
Liczba postów : 508
Rejestracja : 21/12/2014

PisanieTemat: Regulamin kategorii: Pojedynki   Nie Gru 21 2014, 17:03

Rozdział I

Postanowienia ogólne

§ 1

1. Kategoria o nazwie “Pojedynki” służy tylko i wyłącznie do toczenia pojedynków między użytkownikami forum literackiego Imaginarium oraz, na mocy partnerstwa, pomiędzy użytkownikami forum literackiego Imaginarium, a snarry.hekko.pl.

- Wszelakie pojedynki międzyforumowe jednakże muszą zostać skonsultowane z Mistrzem Pojedynków forum Imaginarium (Fantasmagorią.) lub/i z osobą pełniącą podobną funkcję na forum snarry.hekko.pl (sandwich), celem ustalenia zasad i wspólnego, zsynchronizowanego systemu oceniania.

2. Kategoria “Pojedynki” posiada dwa poddziały:

a) Fanfiction - w tym miejscu odbywają się wszelkie pojedynki literackie i komentatorskie, które są związane z jakimkolwiek fandomem.

b) Twórczość autorska - w tym miejscu odbywają się wszelkie pojedynki literackie i komentatorskie, które nie są związane z jakimkolwiek fandomem.

3. Pojedynki mogą być toczone w dwóch głównych kategoriach:

a) Pojedynki literackie - dotyczą pojedynkowania się między autorami.

b) Pojedynki komentatorskie - dotyczą pojedynkowania się między komentatorami.

4. Mistrzem Pojedynków jest Fantasmagoria.. To do niej należy wysyłać warunki pojedynku literackiego bądź komentatorskiego, jak i treść tekstów biorących udział w pojedynku.

5. Udział danego użytkownika w pojedynku jest dobrowolny, co oznacza że nie można nikogo zmusić do wzięcia w nim udziału. User także może się wycofać z pojedynku w każdym momencie.

6. Z uwagi na to, by ograniczyć oceniającym kierowanie się osobistą sympatią do danego autora, jedyną osobą (poza samymi pojedynkującymi się autorami, oczywiście) znającą dokładne personalia pojedynkujących się jest Mistrz Pojedynków.


Rozdział II

Pojedynki literackie

§ 2

1. Udział w pojedynku może wziąć każdy zarejestrowany* użytkownik forum Imaginarium nie znajdujący się na Czarnej Liście.

2. Oceniać pojedynek może każdy zarejestrowany* użytkownik forum Imaginarium nie znajdujący się na Czarnej Liście lub w grupie Analfabeta.

3. W pojedynku muszą brać udział minimum dwie osoby. Nie ma progu maksymalnej liczby osób, które mogą wziąć udział w danym pojedynku.

4. Osoby oceniające muszą ocenić wszystkie teksty biorące udział w pojedynku. Nie mogą także pominąć żadnego z kryterium oceniania. W przypadku niezastosowania się do tej zasady, ocena uznawana jest przez Mistrza Pojedynków za nieważną i nie liczy się do ostatecznego wyniku pojedynku.

5. Ramy czasowe każdego z pojedynków ustalane są bezpośrednio z Mistrzem Pojedynków, jednakże w przypadku wyzwań otwartych. Czas na podniesienie takowego wyzwania musi wynosić:

  - minimum tydzień - dla drabble i mininiatur;
  - minimum dwa tygodnie - dla miniatur i ewentualnie kilkuczęściowego tekstu (jeśli takowy pojedynek się pojawi).


6. Na ocenę danego pojedynku oceniający go userzy mają tydzień - niezależnie od tego, czy oceni pojedynek jedna, czy dziesięć osób.

- Czas ten może być przedłużony jedynie w przypadku specjalnej prośby stron pojedynku lub w przypadku braku ocen - wtedy Mistrz Pojedynków zmienia kryteria z czasowych na ilościowe. Oznacza to, że MP podaje, ile ocen musi mieć dany pojedynek, aby go “zamknąć”.

- Mistrz Pojedynków automatycznie zamyka pojedynek po miesiącu, niezależnie od tego, czy został on w jakikolwiek sposób oceniony, czy nie - w przypadku takiego typu zamknięcia, wszyscy userzy biorący udział w pojedynku dostają punkty jedynie za udział.

7. Mistrz Pojedynków nie może oceniać żadnego pojedynku ani kazać nikomu w swoim imieniu wystawić jego oceny. Może jednakże brać udział w pojedynkach.

8. Pojedynkujący się nie mogą korzystać z usług bety. Wyjątkiem są bety niebędące użytkownikami Forum Imaginarium i/lub forum snarry.hekko.pl.

§ 3

9. Wyzwanie pojedynkowe może przyjąć dwa z następujących wariantów:

a) wyzwanie zamknięte - charakteryzuje się tym, że osoby biorące udział w pojedynku zgłaszają się do Mistrza Pojedynków przekazując mu warunki i datę pojedynku między sobą. Po zaakceptowaniu pojedynku, jego warunki zostaną opublikowane w odpowiednim temacie jako zapowiedź dla ewentualnych oceniających.

b) wyzwanie otwarte - jeden (bądź kilku) user/-ów wyzywa na pojedynek dowolnego innego usera/ów, który przyjmie dane warunki wysyłając PM do MP. Wyzywający ustala warunki, które mogą zostać ewentualnie zmodyfikowane w porozumieniu z Mistrzem Pojedynków i za jego pośrednictwem. Strony wyzwania zostaną automatycznie poinformowane o rozpoczęciu się pojedynku poprzez wiadomość zwrotną od Mistrza Pojedynków ustalającą ostateczny termin oddania tekstów pojedynkowych. Osoba rzucająca wyzwanie nie musi brać w nim udziału.

10. Wyzwanie należy rzucić według odpowiedniego szablonu:

Kod:
— [b]Wyzywający:[/b] Nick
— [b]Wyzwany:[/b] Nick (jeżeli brak, to wyzwanie otwarte)
— [b]Kategoria wiekowa:[/b] +12, +15, +18
— [b]Długość:[/b] liczba słów/stron w Wordzie, czcionką TNR 12. Może być podana minimalna lub maksymalna długość tekstu.
— [b]Warunki:[/b] Czytelny opis elementów, które mają zostać zawarte w wyzwaniu (paring, zdarzenia konieczne, zdarzenia dodatkowe). Czytelny opis elementów, których w tekście być nie może.

§ 4

11. Pojedynki literackie odbywające się na Forum Imaginarium mogą przyjąć charakter pojedynku w następujących formach:

a) drabble, drouble, tribble;
b) miniminiatury;
c) miniatury;
d) teksty wieloczęściowe**;
e) wiersze.

12. Pojedynkujący się otrzymują następujące gratyfikacje punktowe:

a) za wzięcie udziału:
  - drabble, drouble, tribble, wiersze - odpowiednio po 3 punkty dla każdego pojedynkującego się
  miniminiatury, miniatury, teksty wieloczęściowe - odpowiednio po 5 punktów dla każdego pojedynkującego się

b) za wygranie pojedynku:
  - drabble, drouble, tribble, wiersze - tylko pierwsze miejsce otrzymuje punkty (3). Nie jest to zależne od ilości osób biorących udział w pojedynku - nie ma miejsc drugich, trzecich etc.

  - miniminiatury, miniatury, teksty wieloczęściowe:

  I miejsce - 5 punktów za każdą pokonaną osobę;
  II miejsce - 3 punkty za każdą pokonaną osobę;
  III miejsce - 2 punkty za każdą pokonaną osobę.

13. Pokonana osoba oznacza pojedynkującego się, który wywiązał się z warunków pojedynku. Oznacza to, że “pokonanie kogoś walkowerem” nie daje dodatkowych punktów za objęcie miejsca.

14. Wygrany może być tylko jeden - w przypadku remisu punktowego Mistrz Pojedynków ustanawia dodatkowy termin oceny pojedynku (dodatkowo oceniane są wyłącznie teksty remisowe), celem wyłonienia zwycięzcy. Miejsce drugie i trzecie mogą zostać objęte ex aequo przez dwie osoby.

§ 5

15. Tekst pojedynkowy powinien być napisany specjalnie na potrzeby danego pojedynku i nie może być wcześniej nigdzie publikowany. Ewentualna późniejsza publikacja jest możliwa dopiero po ogłoszeniu wyników pojedynku. Złamanie tego punktu regulaminu natychmiastowo dyskwalifikuje tekst z pojedynku.

§ 6

16. Dla ułatwienia pojedynków międzyforumowych została zastosowana punktacja pojedynkowa funkcjonująca na forum partnerskim - snarry.hekko.pl.

17. Każdy oceniający ma do dyspozycji 10 punktów dla jednego tekstu pojedynkowego.

18. Oceny dające wszystkim pojedynkującym się taką samą ilość punktów tekstom będą ignorowane, jeśli nie będą sensownie uzasadnione.

19. Punkty przyznawane są w następujący sposób:
— Realizacja warunków (2)
— Pomysł (4)
— Wrażenie ogólne (3)
— Punkt dodatkowy (1)

a) Punkty za realizację warunków są przyznawane za umieszczenie elementów zawartych w wyzwaniu w tekście pojedynkowym.
b) Punkty za pomysł ukazują jak bardzo podobał się nam tekst.
c) Punkty za wrażanie ogólne to punkty za styl, formę oraz poprawność językową.
d) Punkty dodatkowe przyznawane są za oryginalność tekstu, sposób realizacji wyzwania, „perełki” itd.

20. Pojedynek wygrywa osoba, której tekst otrzymał największą ilość punktów.

Rozdział III

Pojedynki komentarzowe

§ 7

1. Ten typ pojedynków charakteryzuje się tym, iż wyłączność na ustalanie jego warunków mają Administratorzy Forum Imaginarium i/lub forum snarry.hekko.pl.

2. Pojedynki komentarzowe mają zazwyczaj charakter otwarty. Wyjątkami są pojedynki, w których userzy zgłaszają się do Mistrza Pojedynków wyrażając chęć podjęcia wyzwania komentatorskiego rozstrzyganego tylko pomiędzy nimi. Warunki takiego pojedynku zawsze ustala MP (w lub bez porozumienia z Administracją odpowiednich forów).

3. Każdy użytkownik biorący udział w pojedynku (i spełniający jego kryteria) otrzymuje 3 punkty doświadczenia, chyba że warunki konkretnego pojedynku będą stanowić inaczej.

4. Warunki pojedynków będą każdorazowo inne, dobierane indywidualne i według potrzeb.

§ 8

5. Zasady oceniania dla wszystkich pojedynków komentatorskich ustalane będą indywidualnie (w zależności od wymagań pojedynkowych).


Rozdział IV

Postanowienia końcowe

1. Twórcą niniejszego regulaminu są Administratorki forum literackiego Imaginarium i to do nich należy składać wszystkie zapytania jego dotyczące.

2. Mistrz Pojedynków zastrzega sobie prawo do zmian regulaminu pojedynków w wyjątkowych przypadkach.

3. Za złamanie postanowień regulaminu użytkownik może utrzymać upomnienie. Notoryczne łamanie postanowień regulaminu wiąże się z wpisaniem na Czarną Listę.

4. Wszelkie próby oszustw będą karane wedle uznania Administratorek:

a) dyskwalifikacją uczestnika z pojedynku (lub uniemożliwienie mu oceniania pojedynku)

b) w wyjątkowych sytuacjach anulowaniem całego pojedynku (np.: w przypadku stwierdzenia oszustwa wśród pojedynkujących się)

c) zakazem uczestnictwa w pojedynkach (czynnie i biernie)

d) w skrajnych przypadkach - wpisaniem na Czarną Listę.

____________________________________________________________________________________

* napisał:
oczywiście, musi mieć też aktywowane konto
** napisał:
za tekst wieloczęściowy uważa się formę pisemną o minimalnej ilości 1000 słów na część

Powrót do góry Go down
http://imaginarium.forumpolish.com
 
Regulamin kategorii: Pojedynki
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Regulamin Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart
» Regulamin Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart
» Łowcy Wampirów
» Regulamin forum
» Regulamin Forum i Gry

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: REGULAMINY :: Regulaminy Główne-
Skocz do: