~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [OuAT][mM] Inna [ES/RM]

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
JokerFox.
Team Villains
Team Villains
JokerFox.


Female Wiek : 29
Skąd : Poznań
Liczba postów : 846
Rejestracja : 21/12/2014

[OuAT][mM] Inna [ES/RM] Empty
PisanieTemat: [OuAT][mM] Inna [ES/RM]   [OuAT][mM] Inna [ES/RM] EmptyCzw 16 Kwi 2020, 23:38

Fandom: Once Upon a Time
Autor: Ja
Beta: brak
Paring: SwanQueen
Gatunek: kij wi
Ostrzeżenia: Takie małe, głupiutkie coś
A/N: Tekst powstał w rekordowym jak dla mnie czasie, bo ostatnimi czasy w pół godziny wyskrobać ponad 100 słów w moim wykonaniu graniczyło z cudem - ale tak mi wpadł tekst do głowy, i go napisałam. Tekst na akcję Heroes & Villains, realizacja promptu 7 z worka 6., jednakże z dedykacją dla pewnej cudownej, puchatej Pandy, która ma dzisiaj urodziny Wink.  Wszystkiego naj! (i pomyśleć, że jeszcze 2h temu nie pomyślałabym, że napiszę COKOLWIEK do OuAT)

[OuAT][mM] Inna [ES/RM] Xrubibd

INNA


Emma od zawsze była inna - już w dzieciństwie zdradzała pierwsze oznaki swoich mocy związanych z wykrywaniem kłamstw u innych. Zawsze wiedziała, które dziecko w przedszkolu podkradało ciasteczka innym, a w szkole - kto ściągał na sprawdzianie (nawet, jeśli nie pisała go w tym samym terminie - uczniowie są tak koszmarnymi oszustami, że naprawdę nie istniała potrzeba posiadania umiejętności, by to zauważyć). Bynajmniej nie przysparzało jej to przyjaciół, wręcz przeciwnie - gdyby nie uznawali Swan za takie dziwadło, mogłaby kończyć razem z kujonami z głową w klozecie. Jednakże nie była to jedyna rzecz, która sprawiała, że odstawała od reszty - najbardziej widoczna, fakt, lecz nie jedyna.  Emmy nigdy nie interesowało to, co było modne ani wystarczająco akceptowalne wśród rówieśników - pogoń za tym uznawała za zbędny wysiłek i zwyczajne marnotrawstwo czasu. Więc w momencie, w którym nastolatki szalały za NSync oraz Backstreet Boys ona nadal słuchała Bowiego i “starego” Michaela Jacksona. Kiedy koleżanki z klasy nosiły “crop top” i sztruksy, Swan miała w szafie stare spodnie z weluru i skórzaną ramoneskę. Ale to nie tylko w czasach stricte szkolnych nie uznawała mody jako wyznacznika czegokolwiek - już będąc małą, sześcioletnią dziewczynką miała odmienne podejście do (chociażby) opowiadanych na dobranoc historii. Podczas gdy wszystkie dzieci zachwycały się odważnym rycerzem i/lub piękną księżniczką, Emma uwielbiała nad wyraz inteligentne wiedźmy i/lub czarnoksiężników, którzy byli źródłem trosk głównych bohaterów. Nie potrafiła zrozumieć, dlaczego jej rówieśnicy tak ukochali sobie (ulotną przecież) urodę kobiet i męstwo (często będące jedynie skutkiem ubocznym głupoty) zamiast docenić lata przebiegłych, starannie dopracowanych planów świadczące o czymś o wiele bardziej trwałym - o geniuszu. Niemniej tylko ona z całego grona dzieci w sierocińcu wydawała się mieć takie zdanie - wobec czego, z czasem, nauczyła się go nie wypowiadać. Udawać, że cieszy ją zwycięstwo bohaterów i udręka złoczyńców, że piękna księżniczka jest warta naśladowania, a rycerz idealnym kandydatem na kochanka. W głębi duszy wiedziała jednak, iż gdyby została postawiona przed wyborem - wyjść za mąż za takiego buca czy gnić w lochach razem z inteligentnym czarnoksiężnikiem/błyskotliwą wiedźmą, bez wahania wybrałaby to drugie.

Dlatego, gdy na jej progu stanął Henry i zaczął wygłaszać swoje teorie, nie chciała tego zaakceptować. Oczywiście, wszystko to było po prostu niedorzeczne, rzecz jasna to pierwszy powód, ale drugi dotyczył zwyczajnie dziecięcych przekonań odnośnie złoczyńców i bohaterów - nigdy nie widziała się w roli tego drugiego, to uwłaczające. Mimo wszystko ostatecznie dała się przekonać, by zawieźć dzieciaka do jego matki - w końcu dorosłość to nie przelewki, trochę odpowiedzialności trzeba w sobie mieć. Jeszcze wtedy nie wiedziała, co czeka na nią w Storybrooke - nie chodziło nawet o wszelkie przygody i wyzwania, które się przed nią piętrzyły, nie. Przede wszystkim nie spodziewała się, że w tym zaczarowanym miasteczku spotka miłość swego życia, o której to marzyła odkąd nauczyła się czytać - Złą Królową. I ta oczywiście, musiała się okazać jej największym wrogiem. Może faktycznie w tej historii była tylko piękną, głupiutką księżniczką, a Regina niedoścignionym ideałem.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

What good comes of something
When I'm just the ghost of nothing, nothing?
I'm just the man on the balcony
Singing "nobody will ever remember me"
(...)
A
composer but never composed
Singing "I only want what I can't have"
I only want what I can't have.


~*~*~

[OuAT][mM] Inna [ES/RM] TnTYADJ
Powrót do góry Go down
https://imaginarium.forumpolish.com
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[OuAT][mM] Inna [ES/RM] Empty
PisanieTemat: Re: [OuAT][mM] Inna [ES/RM]   [OuAT][mM] Inna [ES/RM] EmptySob 02 Maj 2020, 02:13

Piszesz, że ten tekst to takie małe, głupiutkie coś, ale dla mnie jest w tref.
Pierwiej było mi trudno ocenić, jak traktować główną postać, wydaje mi się dziwnie bliska, odstająca od reszty, a przecież tak sforna, o upodobaniach pokrywających się z moimi. Owszem, fandom jest mi obcy, ale tuszę, nie ma to znaczenia. Bez kunktacyji wyznam przeto, jak bardzo boleję nad losem tejże niewiasty. Spotkała wszak Złą Królową, i została zepchnięta do roli, którą zwykła gardzić... Wnioskuję, że właściwa historyja dopiero się rozpoczyna... Zaiste, chętnie poznałabym te postaci lepiej!
Powrót do góry Go down
M.
Team Villains
Team Villains
M.


Female Wiek : 28
Skąd : Poznań/Zielona Góra
Liczba postów : 241
Rejestracja : 18/08/2015

[OuAT][mM] Inna [ES/RM] Empty
PisanieTemat: Re: [OuAT][mM] Inna [ES/RM]   [OuAT][mM] Inna [ES/RM] EmptySob 03 Lip 2021, 00:02

[OuAT][mM] Inna [ES/RM] FKNd5OM
8. Napisz komentarz z punktu widzenia wybranego bohatera lub złoczyńcy.

Panno Swan...
Nie sądziłam, że moja osoba wywarła na Tobie tak duże wrażenie.
Przyznaję, że twoje zachowanie odstaje od ogólnie przyjętej... normy. Dlatego wolałabym aby MÓJ syn przestał się z Tobą widywać, jak najszybciej. Inaczej zniszczę twoją szczęście... choćby to miała być ostatnia rzecz jaką zrobię.
Pochlebia mi jednak zamiłowanie do tej ciemniejszej strony mocy. Wiec, że za każdym "złoczyńcą" kryje się długa i smutna historia. Jeśli zechciałabyś poznać moją mogę ci ją opowiedzieć przy szklaneczce najlepszego cydru jakiego kiedykolwiek spróbujesz...

Madam Mayor

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[OuAT][mM] Inna [ES/RM] FAf9hm8
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[OuAT][mM] Inna [ES/RM] Empty
PisanieTemat: Re: [OuAT][mM] Inna [ES/RM]   [OuAT][mM] Inna [ES/RM] Empty

Powrót do góry Go down
 
[OuAT][mM] Inna [ES/RM]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [ItF] Inna strona piękna [PW/AD]
» [OuaT][T][mM] Życzenie
» [OUaT][M] Happy ending [ES/RM]
» [HP/OuaT][mM][T] Soczysta miłosć
» [OUAT][T][D] Seria drabble [2/58] [Belle/Rumplestiltskin]

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Serial & Film & Adaptacje :: Femslash :: +12-
Skocz do: