~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [M] Zabierz światło [HP/SS]

Go down 
+3
RedRum
Salomanka
Lascivia
7 posters
AutorWiadomość
Lascivia
Skryba
Skryba
Lascivia


Skąd : Ze Śródziemia
Liczba postów : 13
Rejestracja : 29/11/2018

[M] Zabierz światło [HP/SS] Empty
PisanieTemat: [M] Zabierz światło [HP/SS]   [M] Zabierz światło [HP/SS] EmptyWto 17 Mar 2020, 00:24

Fandom: Harry Potter
Autor: Lascivia
Beta: brak
Gatunek: drama/angst
Parring: sugestia  [HP/SS]
Ostrzeżenia: brak



Nota: Chciałam napisać coś specjalnie na urodzinową akcje, ale niestety, od dłuższego czasu już nie piszę. Wygrzebałam jednak “coś” z szuflady. Może się nada. Życzę wszystkiego dobrego i przepraszam że publikuję raczej ponury tekst a urodzinowy. Ale ja nie piszę innych. Więc, chociaż tyle ode mnie Smile

Niech Ci się wiedzie jak najlepiej i zawsze gdzieś blisko Fandomu!

#urodzinyFantasmagorii





Take the light, and darken everything around me
Call the clowns and listen closely, I'm lost without you
Call your name every day when I feel so helpless*

Seether - Rise Above This



Zabierz światło



Potrząsnął głową, odganiając sen. Znów odpłynął siedząc przy kuchennym stole. Poranne słońce wkradało się przez okno, niemal go oślepiając. Roztarł obolały kark. Przesiedział tak pół nocy i teraz znów nie będzie mógł tego odespać. Wzdychając, powoli odsunął się na krześle, wstał i ruszył w stronę schodów, szukać jakiegoś zacienionego pomieszczenia.  Równie dobrze mógłby zakończyć ten dzień już teraz, zanim się w ogóle zaczął. Nic na niego nie czekało. Nic nie miało się zmienić. Wygnanie, które wybrał dla siebie dobrowolnie, było jedynym, co mogło jakoś utrzymać go przy życiu.

Tam, w prawdziwym świecie, nie mógłby patrzeć im wszystkim w oczy. Nie zdołałby cieszyć się z wygranej, radować z upadku Voldemorta. Nie z myślą o tym, że tak wielu poległo, za niego, przez niego, u jego boku lub z jego imieniem a ustach. Tak wielu których znał, tak wielu bezimienych. I on. Ta jedna śmierć, która wyrwała jego duszę i zabrała ją ze sobą.

Od tamtej nocy, nie potrafił się już uśmiechać. Ci, którzy przetrwali, nie zasługiwali na to, by jego martwa twarz znieważała ich co dnia i umniejszała ich cierpienie. Oni też mieli prawo do bólu i tęsknoty, a on okazał się zbyt słaby, by przemóc swoją żałobę i ofiarować im jakąś pomoc.

Wspinał się po schodach, krok po kroku. Jego umysł, otumaniony i przymroczony, potrzebował dłuższej chwili by zidentyfikować jakiś hałas. Na piętrze? Niemożliwe. Był przecież sam… A jednak?

Wyraźnie słyszał kroki. Jakieś drzwi trzasnęły, odgłos stawał się coraz wyraźniejszy. Ktoś stanął u szczytu schodów. Harry nawet nie uniósł różdżki. Nie posiadał żadnej.

- Harry? - spytał głos, a on poczuł jak nogi uginają się pod nim. - Na Merlina, Potter, wszędzie cię szukam, ty cholerny idioto…

Potok słów płynie, ale on już nie słyszy ich wyraźnie. Wszystko zdaje się pokrywać mgła. Osuwa się ciężko na stopnie, chwytając po omacku poręczy.

- Trzymam cię. - Mówi głos. I faktycznie, silne ramiona obejmują go i ściskają mocno.

- Nie ma cię tu. Widziałem, jak umierasz.

Wypowiedzenie tych słów kosztuje go całą energię, jaka mu pozostała.

- Widziałeś, co miał zobaczyć Czarny Pan, Potter! Co ci do cholery przyszło do głowy by odciąć się od wszystkich? Szukam cię od miesięcy… Ja… Merlinie, bałem się, że zrobisz coś głupiego…

Harry słyszał jego oddech, omiatający mu włosy. Czuł, że kurczowo ściska czarną szatę, przyciąga go jeszcze bliżej, by być pewnym, by dotknąć, by wiedzieć, że tu jest, naprawdę tu jest… Kręciło mu się w głowie.

Potrząsnął głową odganiając sen. Nie. Nie, nie było go tu przecież. Dłonie zaciskały się w powietrzu. Cisza. Cisza i kurz. Podniósł się z trudem, by podjąć kolejną próbę wspięcia się po schodach. Dwa stopnie. Cztery. Piętnaście…

Gdzieś ponad nim trzasnęły drzwi. Czyjeś szybkie kroki.

Proszę, nie, tylko nie znowu…


Ostatnio zmieniony przez Lascivia dnia Pon 23 Mar 2020, 20:31, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[M] Zabierz światło [HP/SS] Empty
PisanieTemat: Re: [M] Zabierz światło [HP/SS]   [M] Zabierz światło [HP/SS] EmptyWto 17 Mar 2020, 00:42

O tak. Rozumiem ten tekst doskonale, sama popełniłam dość poważną wariację na ten temat. Harry tak długo żył w zawieszeniu, ani jak zwykły dzieciak, ani jak pełnoprawny czarodziej, ani zwyczajny nastolatek, ani kochany przez wszystkich Wybraniec, itd., itp., że ten moment, w którym mógłby mieć nareszcie spokój, odnieść to swoje przeklęte zwycięstwo w walce z Czarnym Panem, p.o.w.i.n.i.e.n. być jego świętem. Nagrodą, wytchnieniem. Ale jak żyć normalnym życiem, jeśli ma się poczucie odpowiedzialności za tak wiele osób, a dodatkowo jedyna, naprawdę jedyna osoba, która nie robiła z niego NIGDY bohatera, zmarła? Zabija mnie to za każdym razem w kanonie i nie przestaje nurtować w ff.


Tekst mógłby być dłuższy. Mógłby być krótszy. Weselszy, bardziej smutny, mroczny lub dający nadzieję. Ale może musi być dokładnie taki, bo czasem nie można inaczej. Dziękuję.
Powrót do góry Go down
RedRum
Stenograf
Stenograf
RedRum


Female Liczba postów : 58
Rejestracja : 29/11/2018

[M] Zabierz światło [HP/SS] Empty
PisanieTemat: Re: [M] Zabierz światło [HP/SS]   [M] Zabierz światło [HP/SS] EmptyWto 17 Mar 2020, 00:55

Tak, to jest ten nastrój teraz <3 i jaka upiorna wizja, ugrzęznąć w takiej pętli. No i poruszasz tu temat, który tak kuleje w końcówce kanonu moim zdaniem. Jak pisze wyżej Salomanka, możnaby ten wątek rozwinąc, choć oczywiście wielu już to robiło. Ale po kanonie nadal czuję niedosyt. A nazwanie syna Jego imieniem, nie załatwia sprawy, o nie.
:*

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Death is Only the Beginning


[M] Zabierz światło [HP/SS] 1f0f4e426e893e13f7d286c998762c45
Powrót do góry Go down
Fia.
Team Villains
Team Villains
Fia.


Female Wiek : 33
Skąd : Poznań
Liczba postów : 410
Rejestracja : 23/12/2014

[M] Zabierz światło [HP/SS] Empty
PisanieTemat: Re: [M] Zabierz światło [HP/SS]   [M] Zabierz światło [HP/SS] EmptyCzw 19 Mar 2020, 17:04

Będę wdzięczna za uzupełnienie wstępniaka, zgodnie z wytycznymi. Brakuje mi tu bardzo informacji o gatunku, bo jednak nie zawsze mam ochotę na hurt/comfort albo komedię (nie to co angst, ale ja jestem angstożercą, więc...) oraz o postaci lub paringu (mam jakieś niewielkie uczulenie na większość paringów i część postaci z kanonu, a Fantasmagoria nawet większe, ot co). Niemniej reszta jest ok, więc nie suszę już głowy!

Co się tyczy zaś samego tekstu, jest... interesujący. Ciężki w odbiorze, ale nie tyle przez styl, a przez samo przesłanie. Przez które ciarki przebiegły mi po plecach. Harry, który mimo zakończenia wojny, mimo pokonania Czarnego Pana wcale nie jest szczęśliwy, nie jest usatysfakcjonowany i nie potrafi się cieszyć jest dla mnie bardzo kanoniczny - przynajmniej na tyle, na ile go znamy. To, że nie cieszy się, bo zginęło tyle osób, jak w twoim tekście - przez niego, przy nim, dla niego... Wiemy, że Potter ma kompleks bohatera i każdą ze śmierci by przeżywał mocno. Tutaj jednak... mocniej.

Lekko zarysowane Snarry tego tekstu bardzo mi się podoba - bo tu ma być Snarry, czy nie ma? Wciskające w fotel jest też to, jak umysł Harry'ego płata mu figle. Jak zamknął go we wspomnieniu? W marzeniu? W każdym razie w czymś bardzo strasznym - czego nie życzę najgorszemu wrogowi. To straszne, musieć co i rusz odczuwać stratę tak ważnej dla siebie osoby. Więzienie własnego umysłu... Mroczne, odwołujące się do największego bólu i strachu, do najczarniejszych koszmarów. Ciarki po raz kolejny.

Dwie literówki, które znalazłam (i tak muszę je wytknąć, bo tekst jest dobry):
Cytat :
Oni też mieli prawo dom bólu i tęsknoty,
prawo do bólu Smile
Cytat :
Usuwa się ciężko na stopnie
Osuwa się


Podsumowując - teskt jest bardzo dobry, chcę takich więcej, jako angstożerca podwójnie. Jeśli jednak w zamyśle mamy tutaj odniesienie do Snarry, to proszę o informację, trzeba go przerzucić do +12 w kategorii Slash. A jeśli nie ma - to wiedz, że dla mnie jest.

Weny na więcej takich tekstów, może jednak wrócisz do pisania, ładnie proszę,
F.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[M] Zabierz światło [HP/SS] 185163a92861cff084f0f519850b7927a8896c81_hq

Powrót do góry Go down
JokerFox.
Team Villains
Team Villains
JokerFox.


Female Wiek : 29
Skąd : Poznań
Liczba postów : 846
Rejestracja : 21/12/2014

[M] Zabierz światło [HP/SS] Empty
PisanieTemat: Re: [M] Zabierz światło [HP/SS]   [M] Zabierz światło [HP/SS] EmptyCzw 26 Mar 2020, 19:40

Chciałabym najpierw się odnieść do wstępniaka - nie ma potrzeby przepraszać za brak weny - Salazar jeden wie, ile razy już nawaliłam z tekstem, bo skończyła się w trakcie. Dziękuję, że tak czy inaczej postanowiłaś podzielić się czymś, nawet jeśli nie całkowicie nowym - wiem, że podzielenie się czymś z szuflady nie jest łatwe, bo z jakiegoś powodu w pewnym momencie uznałaś, że nie ma sensu tego publikować - całkowicie niesłusznie, ale o tym później.

Co do tego, że to angst i nie jest to zbyt urodzinowe - wyobraź sobie, autentycznie przewróciłam oczami, bo serio, przyjaźnię się z Wirką., jej teksty jeśli wychodzą poza angst to jedynie odrobinę i zaraz się za nim chowają z powrotem - angst nie jest dla mnie problemem Very Happy. Mało urodzinowy? Nie wiem, nigdy nie zauważyłam Wink.

BTW - dziękuję jeszcze za Seether, fajnie wiedzieć, że nie tylko ja ich słucham! Very Happy

Co do tekstu: piękny. Lubię, jak taka krótka forma potrafi przekazać tak wiele - a przekazała w istocie. Mamy depresję Harry'ego i jego szaleństwo (omamy), i poczucie opuszczenia oraz bezużyteczności, i, oczywiście, jego głupi heroizm - pokonałem już Voldemorta, ale powinienem WIĘCEJ. To takie Potterowe. Ktoś powinien się nim zająć, tak dla odmiany, oczywiście, że wszyscy mają prawo do własnej żałoby, ale serio, to nie znaczy, że można go ot tak olać tylko dlatego - co to wgl za pomysł mieli ci jego "przyjaciele" -.-. Omamy straszne, bo dające realne odczucia - i do tego "Dzień Świstaka", co chwila to samo. Rozumiem jego rozpacz za ukochanym, w końcu mówimy o Severusie, the one and only. Też pewnie nie mogłabym się otrząsnąć z takiej straty - w przeciągu trzech lat straciłam i matkę, i ojca, i to nie było proste, a co dopiero stracić kogoś ukochanego w ten sposób? Nie wyobrażam sobie, zwłaszcza przy charakterze Pottera, który oczywiście obwinia siebie o to, bo przecież cała ta wojna to tylko i wyłącznie jego wina, co nie, pewnie. Jeez, on jest czasem taki... gryfoński, że nawet ja (jako w (tej gorszej) połowie Gryfon) odpadam.

Przepraszam, że mało konstruktywnie mi to wyszło, ale cóż, też odwykłam od pisania i komentowania (nie tylko tekstów, a w ogóle bardzo wielu rzeczy, gdyż nikt i tak nie liczy się z moim zdaniem Wink ), więc mam nadzieję, że wystarczy ci sam fakt, że tekst bardzo mi się podobał i że bardzo ci za niego dziękuję - za sam fakt jego istnienia, a także za emocje, które ze sobą przynosi.

Życzę weny i nie przejmuj się angstowością - dobry angst nie jest zły Very Happy

Pozdrawiam :*

JokerFox. aka Fantasmagoria.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

What good comes of something
When I'm just the ghost of nothing, nothing?
I'm just the man on the balcony
Singing "nobody will ever remember me"
(...)
A
composer but never composed
Singing "I only want what I can't have"
I only want what I can't have.


~*~*~

[M] Zabierz światło [HP/SS] TnTYADJ
Powrót do góry Go down
https://imaginarium.forumpolish.com
Lascivia
Skryba
Skryba
Lascivia


Skąd : Ze Śródziemia
Liczba postów : 13
Rejestracja : 29/11/2018

[M] Zabierz światło [HP/SS] Empty
PisanieTemat: Re: [M] Zabierz światło [HP/SS]   [M] Zabierz światło [HP/SS] EmptyPią 27 Mar 2020, 12:04

Dziękuję za komentarze to bardzo miłe Smile

Fantasmagorio/Foxie - Cieszę się, że tekst się podobał. To przykre co piszesz odnośnie liczenia się z Twoim zdaniem, ale trochę znam to uczucie. Jeden z wielu powodów dla których praktycznie nigdzie nic nie publikowałam, prawie nigdy. Dopiero tutaj właściwie. Wcześniej za bardzo się bałam i jednak chyba do tej pory się obawiam, co jest trochę przykrośmieszne, bo naprawdę, dziękuję, nie spodziewałam się dobrego przyjęcia, a dostałam najlepsze <3 . Zawsze mam wrażenie, jak cokolwiek piszę, że to takie... małe. W porównaniu do WAS wszystkich, publikujących od lat w wielu miejscach. Może dzięki wam trochę się przełamię, ale nie będę nic obiecywać, życie pokazuje, że obietnice nie są warte zbyt wiele, dopóki ich nie zrealizujesz, a ja z moimi nie mam zbyt dobrych relacji. Miałam nie pisać o sobie, tylko podziękować, naprawdę.
Może to nic nie znaczy, usłyszane od obcej osoby, ale - wyrazy współczucia w związku z utratą bliskich. Wiem jak to boli i mogę jedynie powiedzieć - trzymaj się swoich małych rzeczy, które sprawiają, że jeszcze się uśmiechasz, to bezcenne. Wyszedł jakiś patos, ale intencje były szczere.
Dziękuję raz jeszcze i jeszcze raz dużo dobra!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[M] Zabierz światło [HP/SS] Obraz_10
Powrót do góry Go down
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[M] Zabierz światło [HP/SS] Empty
PisanieTemat: Re: [M] Zabierz światło [HP/SS]   [M] Zabierz światło [HP/SS] EmptyPią 30 Lip 2021, 22:52

[M] Zabierz światło [HP/SS] Oy7AOJU

"Byłam pewna, że już to skomentowałam" - to cytat ze mnie samej, gdyż często go używam. Tak już mam, dziury w głowie jak w serze. Czytałam jak opublikowałaś, czytałam teraz i nadal po prostu zwyczajnie podoba mi się ten tekst. Bardzo lubię motyw mierzenia się z demonami przeszłości, również w wersji "przegranej". ogólnie PTSD, u Pottera któremu to pasuje, bo powiedzmy sobie szczerze, po tym co jako dzieciak przeszedł, niebyłby zbyt normalnie funkcjonującym młodym dorosłym. Tekst intryguje w swej zwartej formie, ale jak wyżej wspomniała Salomanka, jest właśnie taki, jak to wymyśliłaś i nie trzeba tu nic dodawać. Miałaś pomysł, ujęłaś go świetnie w słowa, które mnie skłaniają do zastanowienia się nad tym wszystkim, czego jednak nie zdecydowałaś się napisać - jak długo? Czy to szaleństwo, czy celowe katowanie się? Czy wreszcie, kiedykolwiek, kroki okażą się... prawdziwe?
Dziękuję za ten tekst i życzę weny jak i odwagi do publikacji
Pozdrawiam
W.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[M] Zabierz światło [HP/SS] Giphy
Powrót do góry Go down
Averal24
Skryba
Skryba
Averal24


Female Wiek : 29
Skąd : WROCŁAW
Liczba postów : 35
Rejestracja : 29/06/2022

[M] Zabierz światło [HP/SS] Empty
PisanieTemat: Re: [M] Zabierz światło [HP/SS]   [M] Zabierz światło [HP/SS] EmptySro 29 Cze 2022, 21:15

O kurczę ... muszę przyznać, że ten skromny pod kątem długości ale wielce bogaty w przekazie tekst naprawdę mnie zaskoczył.
Jestem na nowa na forum skacze sobie po postach patrzę co tu jest i trafiam na taką wisienkę bym powiedziała.
Naprawdę widać tutaj zalążek czegoś co mogłoby być wielkie ...
Ah aż mam dreszcze uwielbiam cieżkie opowiadania HP/SS
a tutaj sugestia aż bije po oczach i serduszku <3 pozdrawiam

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Z wyrazami szacunku,
wierna i oddana sługa
jedynego prawdziwego Czarnego Pana
Severusa Snape oczywiście!
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[M] Zabierz światło [HP/SS] Empty
PisanieTemat: Re: [M] Zabierz światło [HP/SS]   [M] Zabierz światło [HP/SS] Empty

Powrót do góry Go down
 
[M] Zabierz światło [HP/SS]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [SPN][D] Światło
» [HP:PD][M] Światło [AP/SM]
» [Merlin BBC] [T] [M] Zimne światło dnia [AP/M]
» [Servamp] [M] Światło gaśnie [Kuro/Mahiru]

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Harry Potter :: Ogólne :: +12-
Skocz do: