~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM]

Go down 
+5
Tony.
Mun
Nemuri
Juszaawi
Alexandrine
9 posters
AutorWiadomość
Alexandrine
Team Villains
Team Villains
Alexandrine


Female Wiek : 31
Skąd : Ostrów Wielkopolski
Liczba postów : 225
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM] Empty
PisanieTemat: [HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM]   [HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM] EmptyCzw 12 Lut 2015, 14:30

Fandom: Harry Potter
Autor: Alexandrine
Beta: zajrzała Saraknya
Pairing: Harry Potter/Draco Malfoy
Gatunek: Angst
Ostrzeżenia: Niekanoniczne postaci
N/A: Część pierwsza serii


Wiosna

Wiesz, to już wiosna. Nasz ogród się zazielenił. Nie możesz go zobaczyć, ale uwielbiałbyś czytać w nim książki.

Severus pracuje nad eliksirem dla ciebie. Mówi, że jest już blisko, ale nie jestem pewny jak długo wytrzymam bez ciebie.

Kupiłem kota. Cisza w naszym ogromnym domu była przytłaczająca. Jego mruczenie mnie uspakaja.

Harry, wiesz, że dziś jest nasza rocznica? Powinniśmy jeść kolacje w drogiej restauracji. W zamian za to siedzę w przy Twoim łóżku z prezentem w ręku.

Zawsze chciałem żebyśmy nosili obrączki. Mam je tu teraz. Z wygrawerowanym "Harry" na mojej i "Draco" na twojej. Założę ci ją, dobrze?

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Już niedługo powiem: „Dzień dobry Harry”, a ty z uśmiechem odpowiesz: „Witaj w domu Draco”.
Powrót do góry Go down
Juszaawi
Skryba
Skryba



Female Wiek : 27
Skąd : łódzkie
Liczba postów : 7
Rejestracja : 25/02/2015

[HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM]   [HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM] EmptyPią 27 Lut 2015, 21:41

Wiosna zawsze przynosi nadzieję. To, że wszystko rozkwita, zieleni się. Ale ten tekst nie ma nadziei. Od początku wiadomo, jaki będzie los Harry'ego, chociaż głupi może się łudzić. Draco nie jest zbyt kanoniczny w tym tekście. Nigdy nie wyobrażałam go sobie jako bardzo wrażliwego chłopca, mężczyzny. A tu 'poznajemy' jego drugą stronę.
Powrót do góry Go down
Nemuri
Stenograf
Stenograf
Nemuri


Liczba postów : 146
Rejestracja : 15/01/2015

[HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM]   [HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM] EmptyPon 09 Mar 2015, 17:28

W nocy już to czytała, w sumie wszystkie części, ale tak mi się smutno po nich zrobiło, ze stwierdziłam iż napisanie komentarza zostawię sobie na kiedy indziej.
Zastanawiającym jest fakt choroby Pottera oraz istota owej choroby. Skoro Draco wspomina o ciszy w domu, oraz tym, ze ogród się zazielenił, a Potter nie może tego zobaczyć, można wnioskować, iż ten drugi nie znajduje się tam gdzie Draco, albo że leży bezwładny/bez życia w łóżku. Kolejna zagadka.
Szkoda, iż nie wspomniałaś jaki to kot, choć wyobrażam sobie taką małą czarną kulkę biegającą wokół blondyna. Wątek z obrączkami jest bardzo romantyczny, ale także smutny, chwyta za serca, a najbardziej fakt wygrawerowania imion na nich.
Powrót do góry Go down
Mun
Skryba
Skryba
Mun


Female Wiek : 30
Skąd : Poznań
Liczba postów : 30
Rejestracja : 01/03/2015

[HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM]   [HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM] EmptyWto 10 Mar 2015, 13:41

Powinnam zacząć od negatywnych stron, a potem przejść do pozytywnych, prawda? Cały problem polega na tym, że nie bardzo jestem w stanie się doszukać czegoś negatywnego. To wszystko jest na swoim miejscu. Rozdzierająco smutne. I chce mi się płakać. Ale jest na swoim miejscu... W jakiś sposób zachwycił mnie ten motyw z kotem. Jest taki idealny do opisania samotności.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Ko­biety tym różnią się od mężczyzn, że na­wet gdy je swędzi, nie dra­pią się po kroczu w miej­scach publicznych.
Zdarza im się na­tomiast lek­ko histeryzować...
Powrót do góry Go down
Tony.
Team Heroes
Team Heroes
Tony.


Female Wiek : 27
Skąd : Poznań
Liczba postów : 395
Rejestracja : 19/04/2016

[HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM]   [HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM] EmptyPią 02 Lip 2021, 23:13

Gwoli wyjaśnienia, ten komentarz realizuje Worek 2 prompt 7: Napisz komentarz z punktu widzenia jednej z postaci w tekście

Wiem, że to już wiosna. Czuję ją w powietrzu. Chciałbym móc Ci o tym powiedzieć. Widzę, jak się smucisz, gdy na mnie patrzysz - nie taki wyraz Twojej twarzy chciałbym oglądać.
Gdy śpisz, kot przychodzi do mnie. Podobno koty czują choroby, wyczuwają ludzi, który mają umrzeć. Może to i lepiej, że kot przychodzi tylko wtedy, gdy tego nie widzisz.
Gdybym tylko mógł, powiedziałbym Ci, jak bardzo chciałbym założyć obrączkę na Twój palec. A potem patrzeć na Twoją rękę, dzień po dniu, do końca naszych dni. A teraz? Nie jestem w stanie otworzyć oczu. To przypomina dryfowanie, wiesz? Unoszenie się na falach, tyle, że fale pogrążone są w całkowitej ciemności.
Nie smuć się, gdy odejdę. Proszę.


Pozdrawiam, i niech Wen zawsze Ci sprzyja!
Tony.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Sometimes you gotta run before you can walk

Vi stands for Victory, didn't you know?
[HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM] Vignet12
Powrót do góry Go down
Myst
Team Heroes
Team Heroes
Myst


Female Wiek : 31
Liczba postów : 600
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM]   [HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM] EmptyPią 02 Lip 2021, 23:55

[HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM] Oy7AOJU

Doprawdy smutne drabble to było. Do Draco współczucie odczuwam, że ślubu rocznicę czuwając przy łóżku męża spędzić musiał. W cud wiara chorobę czy klątwę każdą uleczyć może. Severusa próby w wynalezieniu lekarstwa udać się muszą, ponieważ zasługuje z pewnością na to Harry.

Piękny to miłości symbol - obrączki. Żal, że obdarowany nieprzytomny w dalszym ciągu pozostał. Oby już niedługo w chore ciało ponownie energia i witalność wstąpiły, a małżeństwo cieszyć się dalej sobą mogło.

Pozdrawiam,
Myst

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM] MJVczC6

To grant another chance means to give opportunity to correct past mistakes.

[HP][NZ] Jak przestać, jak zacząć [PW/CC][6/8]
Aktualizacja: 24.12.2020
[BnHA][NZ] Niebo pełne słońca [IM/TS][4/?]
Aktualizacja: 24.12.2020

— Moje wszystkie teksty —

Powrót do góry Go down
http://motylebezskrzydel.blogspot.com/
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM]   [HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM] EmptySob 03 Lip 2021, 15:05

Smutne, tak bardzo nie-wiosenne. Zamiast nadziei, piękna i radości, przytłaczająca aura śmierci, zakończenia raczej niż wspaniałego początku. To zostało dobrze oddane, niby mimochodem, a jednak dosadnie. Nie podoba mi się tylko ten Draco, tak wrażliwy, emocjonalny, otwarty w okazywaniu uczuć, przyznający się do słabości i tęsknoty. Do tego tekstu nie jest to w ogóle potrzebne, ale i tak wolałabym wiedzieć, co się stało z Potterem, czy jest dla niego jeszcze nadzieja, i jak to się w ogóle stało, że są z Draco parą, ale tutaj nie ma na to miejsca. Mamy uwoerzyć w ich związek i w rozpacz, która jest teraz dla Draco codziennością. Kupuję to, niech tak będzie. Każdy angstowy kawałeczek świata jest mile widziany. Wink
Powrót do góry Go down
Disharmony
Team Heroes
Team Heroes
Disharmony


Female Wiek : 27
Skąd : Bydgoszcz
Liczba postów : 609
Rejestracja : 20/01/2015

[HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM]   [HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM] EmptyWto 24 Sie 2021, 23:36

No dobrze, Aleks cofnęłam się widzę wiele lat wstecz I mam wrażenie że już czytałam ten tekst, ale nie jestem pewna, czy po prostu mignął mi tutaj na forum, czy może pochodzi on jeszcze z gospody. Zacznijmy od tego, że temat, w którym jeden z bohaterów nie może dłużej przebywać z drugim jest dość częsty; często pojawia się oczywiście motyw śmierci, ale również choroby. Te tematy przewijają się dość często szczególnie właśnie w takich krótszych tekstach, i są, szczerze mówiąc, zdecydowanie bliższe mojemu sercu niż czytanie wesołych radosnych romansów. Oczywiście jak zwykle przyczepię się do jakiegoś fragmentu Tutaj najbardziej przeszkadzają mi te grawery na obrączkach i myślę, że można było to troszeczkę inaczej ograć, jakoś tak wytrąca mnie to z tego ponurego nastroju. Tak jak wspominali przedmówcy; wiosną świat budzi się do życia. Początek serii daje daje nam nadzieję, że eliksir dla Pottera powstanie i nasi chłopcy będą mogli cieszyć się wspólną przyszłością.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Zamierzam rozpalić ogień w twoich zimnych oczach ~

[HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM] B5pMaSR

[HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM] Tumblr_o9jwcyvean1tg9m4fo1_500


~ Wielbię cię ~

Powrót do góry Go down
http://www.topkoty.pl
Fia.
Team Villains
Team Villains
Fia.


Female Wiek : 33
Skąd : Poznań
Liczba postów : 410
Rejestracja : 23/12/2014

[HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM]   [HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM] EmptySro 25 Sie 2021, 17:33

Część pierwsza serii Drarry. Lubię Drarry. Zobaczymy, co tu schowałaś, bo lubie serie, a Ty swoją podzieliłaś jeszcze na pory roku, więc mnie zainteresowałaś. Szczególnie, że płynnie z uroczości przeszłam w angst.

Nie wiem czemu, ale byłam prawie pewna, że narratorem będzie tu Potter, więc mnie zaskoczyłaś. Ale w sumie… To dobrze. Mniej przewidywalnie. I daje mi dużo pytań - Potter jest w jakiejś śpiączce? Coś się stało? Walka? Choroba? Jestem szalenie ciekawa i dlatego biegnę do drugiej części.

Weny,
Fia.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM] 185163a92861cff084f0f519850b7927a8896c81_hq

Powrót do góry Go down
Sponsored content





[HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM]   [HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM] Empty

Powrót do góry Go down
 
[HP][D] Cztery Pory Roku: Wiosna [HP/DM]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [HP][mM] Cztery pory roku (HP/SS)
» [HP][D] Cztery Pory Roku: Jesień [HP/DM]
» [HP][D] Cztery Pory Roku: Zima [HP/DM]
» [HP][D] Cztery Pory Roku: Lato [HP/DM]
» [Doctor Who][D] Cztery

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Harry Potter :: Slash :: +12-
Skocz do: