~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [GoodOmens][D] Pamiątka

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[GoodOmens][D] Pamiątka Empty
PisanieTemat: [GoodOmens][D] Pamiątka   [GoodOmens][D] Pamiątka EmptyCzw 03 Gru 2020, 12:40

Autor: Salomanka
Tytuł: Pamiątka (roboczy!)
Beta: ugh, brak. Zgłaszam zapotrzebowanie na Betę Dyżurującą na czas Misery Box!
Fandom: Dobry Omen (serial, produkcja: 2019r., reż. Douglas McKinnon)
Kanon: hell yeah!
Pairing: Anioł/Demon, totalnie.
Ostrzeżenia: brak
Długość: 150 słów
Nota: tekst pisany na akcję Misery Box, prompt numer 3



Pamiątka



Otoczony płonącymi starymi woluminami, wyjątkowymi rękopisami i najnowszymi publikacjami, powinien czuć się jak w Piekle. Tyle niepotrzebnego zniszczenia, ogień, dym i chaos, które wzięły we władanie tę londyńską księgarnię, mogły zostać policzone jako jedna z zasług Demona. Istniała nadzieja, że pożar szybko się rozprzestrzeni i zajmie sąsiednie budynki, i niemal dawało się już posłyszeć chichoty Książąt Ciemności.

Płomienie trawiły wszystkie zbierane przez wieki księgi, poza jedną, osmoloną tylko, leżącą na wyciągnięcie ręki zrozpaczonego Demona. I chociaż Crowley gardził książkami, nie znajdował w nich ani wiedzy, ani pociechy, przytulił ten jeden ocalały tom do piersi. Siedział pośrodku płonących ksiąg, usiłując poukładać sobie w głowie myśli, jakich żaden demon mieć nie powinien. On... tęsknił.

Precyzyjne i akuratne przepowiednie Agnes Nutter były nieoczekiwaną pamiątką po Aniele, którego Demon nazywał jedynym przyjacielem. Przedmiot, który musiał sobie cenić Aziraphale, w rękach Crowleya powinien być tylko jedyną ocalałą z pożogi książką, a stał się najcenniejszym wspomnieniem.




* Koniec *


Ostatnio zmieniony przez Salomanka dnia Pią 04 Gru 2020, 17:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
JokerFox.
Team Villains
Team Villains
JokerFox.


Female Wiek : 29
Skąd : Poznań
Liczba postów : 846
Rejestracja : 21/12/2014

[GoodOmens][D] Pamiątka Empty
PisanieTemat: Re: [GoodOmens][D] Pamiątka   [GoodOmens][D] Pamiątka EmptyCzw 03 Gru 2020, 23:37

Hej Smile

[GoodOmens][D] Pamiątka Tenor

Dziękuję ci za kolejny tekst z tego fandomu - idealnie oddaje emocje Crowleya w tamtym momencie, moim zdaniem. Inny od wszystkich, a więc i inne odczucia miewał. Było mi autentycznie przykro, gdy zobaczyłam tę scenę oraz to, jak bardzo zrozpaczony był demon - i chciałam, by jak najszybciej zrozumiał, że nie wszystko stracone, bardzo. Dlatego taki prosty opis jest cudny. Zwłaszcza, że można założyć iż w twojej wersji anioł odszedł na zawsze - co też jest jakimś rozwiązaniem, niewątpliwie dużo bardziej smutnym, ale jest.

Nie jestem przyzwyczajona do stosowania Aziraphale'a w polskim tłumaczeniu, ale faktycznie w polskiej wersji książki tak właśnie zostało podane - osobiście w swoich tekstach będę trzymać się angielskiej pisowni, aczkolwiek rozumiem, że nie wszyscy muszą popierać moje zdanie. Smile

Pozdrawiam,
JokerFox.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

What good comes of something
When I'm just the ghost of nothing, nothing?
I'm just the man on the balcony
Singing "nobody will ever remember me"
(...)
A
composer but never composed
Singing "I only want what I can't have"
I only want what I can't have.


~*~*~

[GoodOmens][D] Pamiątka TnTYADJ
Powrót do góry Go down
https://imaginarium.forumpolish.com
Lisbeth
Team Heroes
Team Heroes
Lisbeth


Female Liczba postów : 315
Rejestracja : 08/03/2020

[GoodOmens][D] Pamiątka Empty
PisanieTemat: Re: [GoodOmens][D] Pamiątka   [GoodOmens][D] Pamiątka EmptySob 26 Gru 2020, 12:10

To była zdecydowanie jedna z najsmutniejszych scen w serialu i aż sama się prosi o fanfikowe rozwinięcie. Idealnie ukazałaś myśli naszego Demona, które do uporządkowanych nie należą.

Cytat :
Siedział pośrodku płonących ksiąg, usiłując poukładać sobie w głowie myśli, jakich żaden demon mieć nie powinien.
To mój ulubiony fragment drabble, moment, w którym Crowley uświadamia sobie, co tak naprawdę czuje. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo cenne było coś, co znaliśmy w momencie, gdy tego zabraknie i tutaj chyba mamy tego dobry przykład. Tęsknota za bliskim przyjacielem, trzymanie się tego elementu rzeczywistości, który nam go przypomina, najważniejszej pamiątki.

Dobry tekst, tylko więcej takich. Drabble, będące łatką do kanonu chętnie przyjmę. Weny! <3

santa Komentarz sponsorowany akcją Misery Box rendeer

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

“There’s a Japanese phrase that I like: koi no yokan. It doesn’t mean love at first sight. It’s closer to love at second sight. It’s the feeling when you meet someone that you’re going to fall in love with them. Maybe you don’t love them right away, but it’s inevitable that you will.”
— Nicola Yoon, The Sun Is Also a Star

* * *

“That’s the power of words: twenty-six letters can paint the whole universe.”
— Jay Kristoff, “Godsgrave”



Powrót do góry Go down
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[GoodOmens][D] Pamiątka Empty
PisanieTemat: Re: [GoodOmens][D] Pamiątka   [GoodOmens][D] Pamiątka EmptyPon 12 Lip 2021, 23:50

Nom, podpisuję się pod dziewczynami, dobra łatka, dobre użycie promptu. Taki mały kawałek angstu, jakby specjalnie dla mnie. Totalnie miałam napisać coś dłuższego zaczynającego się w tym momencie, w wariancie "jednak zginął', ale nie mam czasu na pisanie dobrych rzeczy, a to powinno być dobre Smile

I jestem przekonana, że Crowley chciałby mieć pamiątkę. A później poszedłby się mścić, z książką pod pachą.
Weny!
W.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[GoodOmens][D] Pamiątka Giphy
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[GoodOmens][D] Pamiątka Empty
PisanieTemat: Re: [GoodOmens][D] Pamiątka   [GoodOmens][D] Pamiątka Empty

Powrót do góry Go down
 
[GoodOmens][D] Pamiątka
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [GoodOmens][mM] Od dzisiaj
» [GoodOmens][mM] Wątpliwość (C/B)
» [GoodOmens][mM] Niewinny (A/C)
» [GoodOmens][D] Za nisko
» [GoodOmens][mM] Pierwszy śnieg

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Serial & Film & Adaptacje :: Ogólne :: +12-
Skocz do: