~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M]

Go down 
+5
JokerFox.
Nemuri
Jeanne.
Croyance
sandwich
9 posters
AutorWiadomość
sandwich
Stenograf
Stenograf
sandwich


Female Skąd : ze Snarry
Liczba postów : 57
Rejestracja : 23/01/2015

[Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M] Empty
PisanieTemat: [Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M]   [Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M] EmptyPią 23 Sty 2015, 05:01

Fandom: Merlin BBC
Oryginalny tytuł i link: Gossip
Autor: BecsX
Tłumacz: sandwich
Beta: Brak
Zgoda: jest
Paring: Merthur
Gatunek: Humor/Romans
Ostrzeżenia: Brak
N/T: 100 słów

— Merlinie, co się z tobą dzieje?
— Nic.
— Muszę ciągnąć cię za język za każdym razem? Powiedz mi.
— Połowa ludzi w Ealdor myśli, że mnie pieprzysz.
Artur prychnął.
— A druga połowa?
— Myśli, że jesteśmy zaręczeni i zostawiamy pieprzenie na noc poślubną. — Ksiażę uśmiechnął się i kiwnął głową. — I nie martwi cię to?
— Plotki wiążą społeczności, Merlinie. Tak samo jest tutaj, w Camelocie.
— Słucham? Tutaj myślą tak samo?
— Och, tak. Spekulują na ten temat już od miesięcy.
— I to wcale cię nie martwi?
— Dlaczego miałoby? W końcu to ja jestem tym, który cię pieprzy.
— Ale to nieprawda.
— Ale powinna być.
— Co?
— Nic. [/font]




:-)


Ostatnio zmieniony przez sandwich dnia Sro 04 Lut 2015, 17:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
http://snarry.hekko.pl/index.php
Croyance
Skryba
Skryba
Croyance


Female Wiek : 28
Liczba postów : 90
Rejestracja : 22/01/2015

[Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M] Empty
PisanieTemat: Re: [Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M]   [Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M] EmptyPią 23 Sty 2015, 22:31

Tylko sto słów, a mogą tyle pokazać... Kiedy ja się czegoś takiego nauczę?

Wybierasz doskonałe teksty do tłumaczenia, to po pierwsze. Po drugie, doskonale tłumaczysz, ja jestem w tym kiepska.

Cóż, nie dziwię się plotką, powinno ich być dużo, choć zaliczałabym się do pierwszej grupy, jakoś nie widzę ich czekających do "ślubu".

Arturowi jak widać wymsknęło się jedno małe zdanie, lecz Merlin (jak zwykle) puszcza to mimo uszu, choć szkoda, że nie ma ciągu dalszego (choćby kilku słów).

To także już czytałam, lecz nie miałam okazji skomentować. Teraz przynajmniej mogę to zrobić Wink

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Sherlock „I'm not a hero, I'm a high-functioning sociopath. „
Supernatural"Co cię nie zabije, to cię wzmocni. A nawet jeśli zabije, to i tak nie zabije."

[Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M] 26c93bdd8090646fd9b0d27b18b31414 [Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M] Tumblr_n77ddqkMdE1sfrly3o1_500
Powrót do góry Go down
http://niger-stories.blogspot.com/
Jeanne.
Czarna lista
Jeanne.


Female Skąd : Warszawa
Liczba postów : 100
Rejestracja : 21/12/2014

[Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M] Empty
PisanieTemat: Re: [Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M]   [Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M] EmptySob 31 Sty 2015, 12:27

Przyjemne maleństwo Smile
Czytało mi się go trochę trudniej od "Ludzie wiedzieli", ale jestem pewna, że to przez to, iż drabble jest samym dialogiem.
Świetnie dobrane słowa. Plotki, ploteczki - Artura nie ruszają, a nawet jakby był z nich zadowolony. Społeczeństwo o którym wspomina Artur przypomina mi... autorki tekstów xD No musicie przyznać, że to tak jakby podział autorek - połowa myśli, że się pieprzą, połowa myśli, że czekają do ślubu, a reszta pisze, że jeszcze tego nie robią, ale Artur zdecydowanie zamierza to zmienić Very Happy

Hitem tego drabbla jest ten fragment poniżej - moim zdaniem. Szeroko się uśmiechnęłam czytając go.
Cytat :
— Połowa ludzi w Ealdor myśli, że mnie pieprzysz.
Artur prychnął.
— A druga połowa?
— Myśli, że jesteśmy zaręczeni i zostawiamy pieprzenie na noc poślubną.

Dziękuję Ci za kolejnie fajnie dobrany tekst, który wywołał u mnie uśmiech.
Pozdrawiam i życzę went!Smile
Rzan.

PS. poprawo proszę wstępniak Wink

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Wena artysty jest dziwką. Nie dość, że każe sobie płacić wysoką cenę, to jeszcze zdradza. - Cena - by a_wii
Powrót do góry Go down
Nemuri
Stenograf
Stenograf
Nemuri


Liczba postów : 146
Rejestracja : 15/01/2015

[Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M] Empty
PisanieTemat: Re: [Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M]   [Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M] EmptyPią 06 Mar 2015, 00:08

Cóż za pozytywny akcent na zakończenie dnia.
Bardzo miła i zabawna wymiana zdań, która sugeruje iż coś jest na rzeczy by pod sam koniec wręcz uderzyć w twarz sugestią że mogliby być razem.
Obawa Merlina, iż o nim mówią rozumiałabym ja gdyby tylko na jego temat spekulowali, ale tutaj chodzi o związek, wiec tajemnica jego jest bezpieczna, póki co.
Stosunek Artura do całej sprawy wydaje mi się idealnie odzwierciedlać początkowe podejście do poważnych spraw kanonicznego Artura z serialu.
Opowiadanie zachowane w lekkim tonie, przyjemnie będzie do niego wrócić.
Powrót do góry Go down
JokerFox.
Team Villains
Team Villains
JokerFox.


Female Wiek : 29
Skąd : Poznań
Liczba postów : 846
Rejestracja : 21/12/2014

[Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M] Empty
PisanieTemat: Re: [Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M]   [Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M] EmptySob 07 Mar 2015, 00:04

Ja się zawsze zabieram do komentarzy, jak pies do jeża, dlatego trzeba mi wybaczyć, bo to nie tak, że nie ma "tekstów dla mnie godnych", bo nawet takie komentuję na zasadzie: "zmarnowałeś mi [x] minut czasu"... na szczęście ten tekst nie zmarnował mi czasu wcale, bo to sama przyjemność czytać to maleństwo Wink

Ogólnie, jestem pełna podziwu dla ciebie, nigdy ci tego nigdzie nie pisałam wprawdzie, ale widziałam twoje początki, obserwowałam Kanapę i nawet jeśli tam zawsze twierdziłaś, że tłumaczem nie czujesz się zbyt pewnym, to jednak parłaś naprzód, bo wiedziałaś, że jak ty nie zrobisz, to nikt nie zrobi - i za tą postawę zawsze cię podziwiałam, nawet jeśli byłam tylko cichym wielbicielem Wink . Cóż, żeby ci jeszcze dosłodzić to dodam, że to mi pomogło samej się przełamać, bo mówienie do mnie w tonie: "on/ona dał/-a radę, a ty wymiękasz?" prawie zawsze na mnie skutecznie działa xD

Ale, przechodząc do meritum, do skomentowania tekstu, a nie autora, bo to brzydko ( Razz ), cóż... to ty mnie wciągnęłaś (Kanapa) w Merlina, i chwała ci za to. Nic dziwnego więc, że wszelaki fluff i słodycz w postaci merlinowej mnie wcale nie mierzi, jak to ma nieraz miejsce w innych (nawet w Potterze!) fandomach. Tutaj fluff jest dla mnie czymś tak oczywistym, że po prostu spływa po mnie każdy nadmiar cukru xD. W każdym razie, ten tekst to takie urocze cudeńko <3. Miły akcent na zakończenie dnia, pośmiać się, nawet jeśli czytałam go teraz jedynie w gwoli przypomnienia. Uwielbiam drabble humorystyczne, bo mimo iż z jednej strony brakowało mi wtrąceń dotyczących tego, jak zareagowały konkretne postacie na konkretne "odzywki", tak z drugiej doceniam ich brak, bo scena ta jest na tyle... cóż, możliwa w kanonie, że na spokojnie można "przewidzieć", jakie miny panowie mieli... czyli ogólnie mówiąc - mam rozterkę. Ale zdaję sobie też sprawę, że te wtrącenia to mój osobisty fetysz, ja pisząc nie wyobrażam sobie praktycznie dialogu bez takowych, taki mam już styl pisania ;d
Jakkolwiek... Powiedz mi, czy "Plotki" mają jakąś przyjemną kontynuację w oryginale? ;> Skusiłabym się, żeby taką przeczytać, nawet jeśli to byłoby chamskie pwp, (albo zwłaszcza, he-he) chociaż ostatnio łaknę więcej fabuły niż seksu, którego nie może zabraknąć nadal, ale ma się wokół niego nie kręcić... zdziwniej i zdziwniej!
W każdym razie, jak mają, to ja ją chcę, jak nie mają, to trzeba coś zrobisz, żeby miały ;3
I kuuuurdeeee. Dlaczego, och dlaczego Arturze, musiałeś wspominać o integracyjnej funkcji plotki, miałam to na zajęciach z procesów grupowych i teraz będą mi się te wszystkie funkcje śniły! A już zaliczyłam sprawdzian, na 4! Agrh...

W każdym razie, zdecydowanym mistrzem jest tekst o tym, że "ale powinna być" <3. Toć ja widzę od razu tę minę przed oczami:
[Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M] Tumblr_n8wul5VRw91tfq3ppo2_500
Laughing

Jakkolwiek, san, dziękuję ci za tekst, daj mi więcej, ładnie proszę :*

Weny!
Fantasmagoria.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

What good comes of something
When I'm just the ghost of nothing, nothing?
I'm just the man on the balcony
Singing "nobody will ever remember me"
(...)
A
composer but never composed
Singing "I only want what I can't have"
I only want what I can't have.


~*~*~

[Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M] TnTYADJ
Powrót do góry Go down
https://imaginarium.forumpolish.com
Nesta.
Skryba
Skryba



Female Wiek : 32
Skąd : Koszalin
Liczba postów : 23
Rejestracja : 03/01/2016

[Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M] Empty
PisanieTemat: Re: [Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M]   [Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M] EmptyNie 10 Sty 2016, 21:20

Drabble jest po prostu świetne Very Happy
Uwielbiam ten parring w ogóle i w szczególe. W większości tekstów, które czytałam to Merlin jest bardziej... powiedzmy że świadomy tej chemii między nimi, dlatego tym bardziej podoba mi się to, że tutaj to Artur stwierdził, że te plotki powinny być prawdą Very Happy

A tak swoją drogą to kto uwierzy, że oni czekaliby do nocy poślubnej? Przecież to niewykonalne, z wielu powodów Very Happy
Powrót do góry Go down
Zeitgeber
Skryba
Skryba
Zeitgeber


Liczba postów : 5
Rejestracja : 12/11/2015

[Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M] Empty
PisanieTemat: Re: [Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M]   [Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M] EmptyWto 29 Mar 2016, 23:24

Hahahah, totalnie zgadzam się z tym "ale powinna być". W końcu, to średniowiecze - kto kiedykolwiek zabronił królowi mieć kochanków wśród służby? Lubię Merthury, więc to byłby dodatkowy atut. Powinna być druga część tego tekstu, który kontynuowałby to, ale drabble nie od tego są. Bardzo miła, ładna łatka do kanonu - aż zachciało mi się od nowa oglądać "oryginał".

Pozdrawiam,
Zeitgeber

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M] 70008432158072011699
Powrót do góry Go down
Tony.
Team Heroes
Team Heroes
Tony.


Female Wiek : 27
Skąd : Poznań
Liczba postów : 395
Rejestracja : 19/04/2016

[Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M] Empty
PisanieTemat: Re: [Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M]   [Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M] EmptyWto 24 Sie 2021, 23:18

Ej, byłam pewna, że komentowałam już ten tekst. Ale widać jednak nie. No cóż Very Happy Może tylko o tym myślałam. Był taki moment, że bardzo dużo oglądałam Merlina i byłam nim mega zafascynowana. No bo hej, przecież cały Merlin to jest TAKI WIELKI queer-bait… no szkoda gadać.

Podoba mi się, jak zawsze, gdy to Artur jest odważny. Nic sobie nie robi z tego, co wypada a co nie. No bo hej, gryfoni, co nie Very Happy Z drugiej strony Merlin, krukon, siedzi i się martwi, bo co to ma być, bo konsekwencje… A czasem po prostu dobrze jest walić konsekwencje i być sobie razem, długo i szczęśliwie. Tak jak oni z pewnością będą, gdy w końcu zaczną się pieprzyć. Artur, w Tobie nadzieja!

Pozdrawiam, i niech Wen zawsze Ci sprzyja!
Tony.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Sometimes you gotta run before you can walk

Vi stands for Victory, didn't you know?
[Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M] Vignet12
Powrót do góry Go down
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M] Empty
PisanieTemat: Re: [Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M]   [Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M] EmptyCzw 08 Gru 2022, 09:03

Ha ha, a mnie akurat oglądanie Merlina ominęło, aczkolwiek z trzech powodów przymierzam się do tego, by wkrótce to zmienić i nadrobić zaległości. Po pierwsze, w jednym odcinku gra Georgia Moffett, co dla mnie jest absolutnie wystarczającym powodem, by obejrzeć cały serial, jako że moja psychofaza ma się świetnie i wciąga mnie tylko coraz głębiej w Tennanto-chaos. Powód drugi - widziałam aktora grającego Merlina w odcinku Doctora Who, gdzie był świetny, i oglądałam go w serialu The Fall, oceniając występ na bardzo milutki, postanowiłam więc dać mu szansę i obejrzeć w jakiejś dłuższej roli. Powód trzeci, by obejrzeć Merlina? Takie teksty! Very Happy
Dialogówki to nie moja bajka, ale jeśli ktoś obiecuje mi dwóch facetów i dużo seksu, nie zastanawiam się ani chwili. Co wiele mówi o mojej młodości... Fajne czasy xD Nawet jeśli zostaje mi tylko czytanie o docierających się związkach męsko-męskich - no bo nie oszukujmy się, nawet ja, co to nie oglądała serialu, wie, że ta para to oczywista oczywistość! - i po takiej rozmowie albo na jednego spłynie zrozumienie, albo drugi nie wytrzyma i zacznie coś w końcu robić! Plotki nie są dobre, ale skoro już ludzie gadają, niech chociaż mają o czym!
No dobrze, ale o czym to ja chciałam w ogóle napisać? Że fajnie jest znaleźć takie maleństwo do komentowania, pouśmiechać się troszkę nad nim, a trochę nad własnymi myślami, i że mam nadzieję, że już wkrótce z większą świadomością tematu dokopię się i do innych tekstów z tym pairingiem. Bardzo im kibicuję Wink
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M] Empty
PisanieTemat: Re: [Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M]   [Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M] Empty

Powrót do góry Go down
 
[Merlin BBC] [T] [D] Plotki [AP/M]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [KFP][T][M] Plotki [T/P]
» [Merlin BBC] [T] [mM] Odurzony [AP/M]
» [Merlin BBC] [T] [mM] Polowanie [AP/M]
» [Merlin BBC] [T] [NZ] Och, Merlinie [AP/M][6/?]
» [Merlin BBC] [T] [M] Zimne światło dnia [AP/M]

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Serial & Film & Adaptacje :: Slash :: +12-
Skocz do: