~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [Doctor Who][mM] Dalek

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[Doctor Who][mM] Dalek Empty
PisanieTemat: [Doctor Who][mM] Dalek   [Doctor Who][mM] Dalek EmptyCzw 19 Sie 2021, 21:30

Autor: Salomanka
Tytuł: Dalek
Beta: Fia. miała okazję przeczytać przedpremierowo
Fandom: Doctor Who
Kanon: mógłby być
Pairing: brak
Długość: mini-miniatura
Nota: tekst powstał, by realizować prompt numer 15 z worka numer 2 w akcji H&V II - Złoczyńca się poddaje, dobrowolnie oddaje w ręce sprawiedliwości.



Dalek


Dalek wygrał.

Było to tak nowe i dziwne dla niej doświadczenie, że w pierwszym odruchu, nawet nim zrozumiała, co właśnie się stało, zamarła, wpatrzona w szydzące z niej monstrum. Później opadła na kolana, a z jej ust dość niespodziewanie wydobyło się ciche przekleństwo. Uznała jednak wyższość Daleka i szybko pogodziła się z nową sytuacją. Był taki dumny z siebie, tak chełpił się tym zwycięstwem, jej nieszczęście wyraźnie sprawiało mu dużo radości.

Nie byłaby jednak sobą, gdyby nie spróbowała ostatni raz przemówić przeciwnikowi do rozumu. Wyciągnęła ręce w jego stronę, i nim kreatura zdołała połapać się w sytuacji, zdemontowała sporą część chroniącego ją pancerza i zaczęła grzebać w jej wnętrzu, Dalek prychał i podrygiwał, co zostało zignorowane. Po chwili zamknęła go i uniosła wyzywająco brew w oczekiwaniu na ostateczną reakcję. Dalek zadygotał w ostatniej próbie odzyskania swojej przewagi, wyraźnie mając nadzieję na swoje zwycięstwo. Ostatecznie uległ, dobrowolnie poddał się pod jej naciskiem, przyjmując do wiadomości smutną prawdę, że z nią nie da się wygrać, nie warto było nawet próbować.

Spojrzała na niego kraśniejąc z dumy, wdzięczna za podjęcie jedynej słusznej decyzji. Doktor złapała za swój malutki odkurzacz i wznowiła sprzątanie wnętrza Tardis, a dalek szumiał z pokorą.




***
Powrót do góry Go down
Alexandrine
Team Villains
Team Villains
Alexandrine


Female Wiek : 31
Skąd : Ostrów Wielkopolski
Liczba postów : 225
Rejestracja : 21/12/2014

[Doctor Who][mM] Dalek Empty
PisanieTemat: Re: [Doctor Who][mM] Dalek   [Doctor Who][mM] Dalek EmptyCzw 19 Sie 2021, 21:30

Przyznam wprost, że doktora nie oglądałam i jakoś nadal nie zamierzam do niego podejść z próbą obejrzenia, ale przebywanie w otoczeniu ludzi oglądających i mówiącym o tym daje mi jakiekolwiek pojęcie potrzebne do zrozumienia tekstu. Wiem kim jest Dalek, więc to już plus.
Tekst jest zabawny i treściwy, zapewne nie zrozumiałam jakiegoś smaczku ale i tak mi się podoba. Walka z robotem jest zabawną scenką, która z rana poprawia humor, więc same plusy. Nie można nigdy być pewnym wygranej, bo wystarczy chwila by przegrać i trzeba się tylko poddać by zachować honor, czy coś. Fajny tekst!
Alexa

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Już niedługo powiem: „Dzień dobry Harry”, a ty z uśmiechem odpowiesz: „Witaj w domu Draco”.


Ostatnio zmieniony przez Alexandrine dnia Sro 25 Sie 2021, 09:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Fia.
Team Villains
Team Villains
Fia.


Female Wiek : 33
Skąd : Poznań
Liczba postów : 410
Rejestracja : 23/12/2014

[Doctor Who][mM] Dalek Empty
PisanieTemat: Re: [Doctor Who][mM] Dalek   [Doctor Who][mM] Dalek EmptyCzw 19 Sie 2021, 21:53

Zabawne maleństwo, które mi się spodobało jak tylko zobaczyłam je po raz pierwszy, i nadal się podoba. Dość przewrotne użycie promptu - i samej nazwy. I wiesz, ja nadal zapominam, że Doktor Trzynasty jest Doktor Trzynastą i na początku miałam wrażenie, że to Dalek była kobietą, i musiałam się otrząsnąć z tego, że jednak nie. Ale to nie Twoja wina, raczej mojego nieogarnięcia doktorowego i wcieleniowego. Niemniej - czy Dalek Doktor wygląda podobnie do prawdziwego? W sumie mógłby, sama nie pogardziłabym odkurzaczem z taką aparycją (o ile nie krzyczałby o eksterminacji zbyt często!).

I właśnie się zorientowałam, że nie kojarzę, żeby Dziewiąty albo Dziesiąty w ogóle sprzątali w Tardis! Znaczy ja wiem, że nie wszystko trzeba pokazywać (jak chodzili do toalety też nie wiemy xD), ale chętnie zobaczyłabym Ecclestona (jakkolwiek pisze się jego nazwisko) z tym jego nieco szalonym i zbyt szerokim uśmiechem, jak pucuje budkę. Albo Tennanta z mopem. To mogłaby być interesująca scena Smile

Bardzo cieszę się, że zawędrowałam do tego fandomu. Gdyby nie Ty to pewnie długo jeszcze by mnie w nim nie było, więc pozwól, że nazwę Cię moją Doktorową Matką i będę biegać za wszystkimi Twoimi tekstami doktorowymi z równym entuzjazmem.

Weny, niech zawsze Ci sprzyja,
Fia.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[Doctor Who][mM] Dalek 185163a92861cff084f0f519850b7927a8896c81_hq

Powrót do góry Go down
Sponsored content





[Doctor Who][mM] Dalek Empty
PisanieTemat: Re: [Doctor Who][mM] Dalek   [Doctor Who][mM] Dalek Empty

Powrót do góry Go down
 
[Doctor Who][mM] Dalek
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [GO/Doctor Who][mM] Przyszłość [A/C]
» [Doctor Who][D] Cztery
» [Doctor Who][mM] Przeznaczenie ludu Gallifrey
» [Doctor Who][D] Stuk stuk

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Serial & Film & Adaptacje :: Ogólne :: +12-
Skocz do: