~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [GoodOmens][mM] Alpha Centauri [Crowley/Aziraphale]

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
JokerFox.
Team Villains
Team Villains
JokerFox.


Female Wiek : 29
Skąd : Poznań
Liczba postów : 846
Rejestracja : 21/12/2014

[GoodOmens][mM] Alpha Centauri [Crowley/Aziraphale] Empty
PisanieTemat: [GoodOmens][mM] Alpha Centauri [Crowley/Aziraphale]   [GoodOmens][mM] Alpha Centauri [Crowley/Aziraphale] EmptyNie 06 Gru 2020, 22:02

Fandom/Fandomy: Good Omens (TV Shows)
Autor/autorzy:  JokerFox.
Beta/bety: Brak Sad
Pairing: Crowley/Aziraphale
Gatunek: Ha. Angst. Nie miażdżący, ale jednak angst, polecam się x)
Ostrzeżenia: Brak.


Alpha Centauri



―  Dzisiaj szósty grudnia ―  zauważył Crowley, siadając obok swojego anioła. ―  Mikołajki. Twoje drugie ulubione święto ―  uśmiechnął się, wyciągając z kieszeni pięknie zawinięte w ozdobny papier pudełko. Jego ukochany wolał Mikołajki od Bożego Narodzenia, czy nawet Wielkanocy - ważne wydarzenia, niemniej jednak Mikołajki zostały wymyślone przez ludzi jako pretekst do dawania sobie większej ilości prezentów, niezwiązane z silnie religijnym przeżyciem Chrystusa i po prostu były bardzo… ludzkie. ―  Mam dla ciebie prezent ―  dodał, kładąc prostokątny przedmiot na kolanach Aziraphale’a.

Anioł nie zareagował. Tak, jak nie reagował od wielu, wielu lat. Prezenty z poprzednich lat leżały porozrzucane, niektóre odpakowane, inne nie, dookoła jego nieruchomej sylwetki.

― Tym razem, to “Mały Książę” ― dodał Anthony, rozdzierając papier i szczerząc się do przyjaciela. ― Pamiętam, że bardzo ceniłeś sobie tę powieść, więc ją zdobyłem, czyż to nie wspaniałe?

Gdyby demon nie wiedział lepiej, mógłby pomyśleć, iż jego ukochanego podmieniono na jakąś rzeźbę lub Sandalphon zamienił go w słup soli. Niemniej miarowe oddychanie Aziraphale’a (nawyk, który jeszcze posiadał, mimo że o mruganiu już zapomniał) świadczyło o czymś zgoła innym. To, i fakt, że nie było już Sandalphona, który mógłby zamienić go, albo kogokolwiek innego w słup soli. Nie działało to szczególnie pokrzepiająco, nawet jeśli powinno, ten dupek, jak mało kto zasłużył sobie na unicestwienie. Ale niestety, poczucie zadowolenia z tego faktu przytłaczała ogromna rozpacz, która pojawiła się tam, gdy okazało się, że niewielu przeżyło. Żaden człowiek, niemal żadne anioły i demony - poza tymi najwyższymi rangą. No i oni, oczywiście. Aziraphale i Crowley, na zawsze razem.

Anthony nigdy nie pomyślał, że będzie smakowało to tak gorzko. Czasem żałował, iż zabrał ich na Alpha Centauri Bb*, wbrew woli ukochanego - jednak dla Ziemi było już za późno, gdyby nie zmusił ich do ucieczki, zostaliby strawieni razem z nią.

― Poczytam ci, możesz mi przerwać w każdym momencie, jeśli poczujesz się, że wolisz jednak poczytać sam ― powiedział demon, otwierając książkę na pierwszej stronie. ― Gdy miałem sześć lat, zobaczyłem…*

Widząc Aziraphale’a w takim stanie, Crowley wiedział, że nigdy tego sobie nie wybaczy.


______________________________________________________________________________

* https://pl.wikipedia.org/wiki/Alfa_Centauri_Bb bo ma sens, że skoro Crowley maczał w tym palce, to będzie to znikająca i pojawiająca się planeta
** Mały Książę autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

What good comes of something
When I'm just the ghost of nothing, nothing?
I'm just the man on the balcony
Singing "nobody will ever remember me"
(...)
A
composer but never composed
Singing "I only want what I can't have"
I only want what I can't have.


~*~*~

[GoodOmens][mM] Alpha Centauri [Crowley/Aziraphale] TnTYADJ
Powrót do góry Go down
https://imaginarium.forumpolish.com
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[GoodOmens][mM] Alpha Centauri [Crowley/Aziraphale] Empty
PisanieTemat: Re: [GoodOmens][mM] Alpha Centauri [Crowley/Aziraphale]   [GoodOmens][mM] Alpha Centauri [Crowley/Aziraphale] EmptyPon 07 Gru 2020, 17:11

No, i to jest angst o który nic nie robiłam! <3 Warto było ruszyć tą akcję choćby tylko po to byście zaczęły pisać w tym fandomie i to niekoniecznie fluffowo. Zwłaszcza, że doskonale wiesz, jak czasem potrzeba, by ktoś cię popękał angstem co nie? I tutaj to mamy, idealnie angstowe zakończenie historii, coś co Crowley jakoś jeszcze zniósł, ale będzie cierpiał FOREVA, i coś czego Azi nie mógł przetrwać, po prostu nie.

A i jeszcze nieświadomie zrobiłaś mi piękne nawiązanie do Akashy i Lestata - ono tu jest, choć nawet nie wiesz xd - i to czyni ten tekst jeszcze lepszym. Trzymam kciuki by i w tym stylu coś Ci się udało jeszcze popisać.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[GoodOmens][mM] Alpha Centauri [Crowley/Aziraphale] Giphy
Powrót do góry Go down
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[GoodOmens][mM] Alpha Centauri [Crowley/Aziraphale] Empty
PisanieTemat: Re: [GoodOmens][mM] Alpha Centauri [Crowley/Aziraphale]   [GoodOmens][mM] Alpha Centauri [Crowley/Aziraphale] EmptyNie 27 Gru 2020, 22:47

Skąd Crowley ma książki, skoro niemal wszystko przestało istnieć? Uciekając z Ziemi zabrał wszystko, co było ważne dla Anioła, i teraz raz do roku obdarowuje go elementami dawnej kolekcji? Hmmm...

Nie wiem, czy zgadzam się z Wirką. co do jednego - Anioł Azi byl wyższy rangą i mógłby mieć szansę na przetrwanie, to Crowley był, mimo wielu zasług, mało znaczącym Demonem. Ale takie podejście zmieniłoby zupełnie to opowiadanie. Anioł nie przetrwał by w odwróconym układzie, z Demonem niemal zawieszonym w czasie, tracącym kolejno wszelkie podstawowe umiejętności i odruchy. Crowley może czuć się źle, gorzko, może czuć rozpacz, nienawiść i wściekłość, bo to cechy, które rozumie, są mu znajome i bliskie. Anioł potrafił tylko kochać, i jego serce momentalnie pękłoby z żalu za Demonem. Dlatego twoja wersja angstu jest tak dobra, bo da się ją uzasadnić i z nią pogodzić, nawet jesli tak cholernie boli. Oni dla mnie są tak cudowni, że pisałabym ich tylko we fluffie. Takim stonowanym, ciepłym, nie tęczorzygowym Very Happy Ale angsty takie jak ten powyższy kocham ponad wszystko, i cieszę się, że wrzuciłaś ich w tak katastrofalną sytuację. Żal mi będzie Demona, spędzającego czas u boku Anioła, nie mogącego zrobić nic więcej - dość już przecież zrobił. Eeeech. Wspaniały angst <3
Powrót do góry Go down
Fia.
Team Villains
Team Villains
Fia.


Female Wiek : 33
Skąd : Poznań
Liczba postów : 410
Rejestracja : 23/12/2014

[GoodOmens][mM] Alpha Centauri [Crowley/Aziraphale] Empty
PisanieTemat: Re: [GoodOmens][mM] Alpha Centauri [Crowley/Aziraphale]   [GoodOmens][mM] Alpha Centauri [Crowley/Aziraphale] EmptyCzw 01 Lip 2021, 20:15

Aziraphale był cholernie depresyjnym elementem fascynującego, górnolotnego hymnu istnienia. Jednakowoż kochanek latającego ma niewątpliwie ogromne pokłady rozpaczy, spokoju, tolerancji... Unicestwiono wspólnotę... Ych...

Zawenowania.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[GoodOmens][mM] Alpha Centauri [Crowley/Aziraphale] 185163a92861cff084f0f519850b7927a8896c81_hq

Powrót do góry Go down
Sponsored content





[GoodOmens][mM] Alpha Centauri [Crowley/Aziraphale] Empty
PisanieTemat: Re: [GoodOmens][mM] Alpha Centauri [Crowley/Aziraphale]   [GoodOmens][mM] Alpha Centauri [Crowley/Aziraphale] Empty

Powrót do góry Go down
 
[GoodOmens][mM] Alpha Centauri [Crowley/Aziraphale]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [GoodOmens][mM] Gdybyś był kościołem... [Aziraphale/Crowley]
» [GoodOmens][NZ] Kiedy Piekło zamarznie [Pepper/Brian & Crowley/Aziraphale][1/2]
» [GoodOmens][mM] Niewinny (A/C)
» [HP/GO][T][mM] Historia o tym, jak Anthony J. Crowley nabył dziewięcioletnie dziecko
» [GoodOmens][mM] Słuchając siebie (A/C)

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Serial & Film & Adaptacje :: Slash :: +12-
Skocz do: